bugün

1923 te kuruldu 2008 de ariniyor

meşhur taraf gazetesinin bugünkü provokatif manşeti. acaba gerçekten ergenekondan mı bahsediyorlar yoksa başka bir şey mi demek istiyorlar, birilerine mesaj mı veriyorlar diye düşündüm ilk gördüğümde. aslında düşünmedim. öyleydi zaten. fakat yine de düşünme payı bırakayım dedim kendime. ama dokundurdukları yer canımı acıtmıştı. sanki bu akp hükümeti, vahdettin hükümeti'nin devamı. mustafa kemal atatürk'ün ve izinden gidenlerin yaptıklarının hepsi terör kapsamındaymış gibi bir izlenim yaratmışlardı. neymiş 1923'te kurulmuşmuş? 1923'te kuruldu 2008'de arınıyor cümlesini manşetten büyük puntolardan yayımlamakla gerçekten sadece ergenekon dedikleri örgütü mü kastediyorlar yoksa bilinç altlarında başka bir kasıt mı vardı? bir şeyler başka şeylerle karıştırılıp sunulmuştu sanki. sanki türkiye cumhuriyeti'nin varlığı başlı başına bir ergenekondu. osmanlının son zamanlarında da böyle gazeteler vardı. mütarekeci medya denirdi onlara da. işgal kuvvetlerinin gözünden olaylara bakardı. anadolu direnişinin yanlış olduğunu her fırsatta söyleyen gazetelerdi onlar. evet mütarekeci medya. bakınız hani joost lagendijk demişti ya, ergenekon soruşturmasında asıl büyük balık yakalanmalı diye. o büyük balık mustafa kemal olmasın sakın?