bugün

babanın garip huyları

-baştan aşağı gorateks ile sıvanayım, ille içime fanila giymem konusunda ısrarcı olması.

-çocuk yaştan itibaren arazi araçları ile haşır neşir olmama, lisanlı şekilde offroad yarışlarına katılmama, 5 sene önce ümraniye sony plazanın japon genel müdürüne (bkz: makiyama) özel şoförlük yapmama rağmen, hala daha "yavaşşş, yerler kaymak gibi ayık ol, sağ serbesttt, düzgün tut şu direksiyonu" gibi çıkışlarda bulunması bana garip geliyor. kendi kendine irkilmesi.. hele manevi fren yapmaya çalışırken katlanan göbüşü, köpürtmesi. anlayamazsınız.

-yıllardır değişmez. eve gelir gelmez rakısını, peynirini hazırlar ve onunla bütünleşmiş olan koltuğuna oturup, tv keyfi yapar. babamın horlamaları çok meşhurdur. bana göre horlamıyor, resmen bağırıyor adam. neyse, 4 duble rakı içtikten sonra 2 soğuk birayla cilasını vurur. haliyle koltukta boynu bükük sızma modunda takılıyor şişkom. bakın, istinasız onun eline dokunup, her uyandırmaya çalıştığımda verdiği tepki hiç değişmiyor. aniden irkilip, elimi var gücüyle sıkıyor. sonra söylediği kalıplaşmış küfür öbeği "avradını sik.." ben olduğumu farkedince cümle yarıda kesiliyor. ah şişkom ahh.