bugün

dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

Çok küçük yaşlarda hiperaktivite damgası yemiştim ama bu benim umrumda olmadı. Küçük yaşlardan beri uyku bozukluğum bile var. Ve dikkat eksikliği durumu ise aslında her insan da az çok var olan durumdur. Günümüz insanının evrensel bir hastalığıdır.

Bu hastalıkları öyle yığınla ilaç kullanmayı gerektiricek durumlar olarak görmüyorum. Tabi çok ileri durumda olanlar istisna.

Bizim hiperaktivite dediğimiz duruma eskiler afedersiniz 'götünde kurt mu var.' Derler idi!.

Hal bu minval üzereykene, bu durumlarınızı fırsata çevirebilirsiniz. Bu tamamen size bağlı.
Mesela ben dikkat eksikliğim için tabi bu hayatımı etkileyen aman aman bi durum değil. Bol bol kitap okuyorum trance müziğim eşliğinde.

insanları psikolokların kucağına atıp sorada ilaç yığınlarının arasında bırakan sistemin tüm kirli çamaşırlarını ortaya çıkaracağız zamanı gelince.

En son dedemi götürdüm bi psikoloğa, direk ilaç, kadının ilmine saygımdan meseleyi uzatıp neyi ne kadar anladınız da ilaç verdiniz desem emin olun ciddi tartışırdık.
Daha sonra dedem bu ilaçları bi süre kullandı. Sonuç; daha beter oldu.

Sen kendinin ilacı olacaksın.

Sistemin konuştuğu artık yeter. Sistem kurbanı olduğumuz artık yeter.

Her insan kendi öz disiplininde ki sistemi oturtmalı. Yok efendim günde şu kadar bardak su için!!! Geçin bu işleri...

Sana lazım olan kaç bardak? Durumu özetlemiştir umarım.

Günümüz ilmi, büyük amcaların çıkarlarına hizmet ediyorken, bana kimse ilim şunu şöyle diyor demesin.