bugün

1 ocak 2017 ortaköy gece kulübü saldırısı

saldırıyla ilgili bir haber vardı televizyonda bu sabah.. biz de her zaman gittigimiz cay ocağındaydık.. iki lavuk, çay içtiler, gitmek üzereyken tipi daha sopalık olan haberlere kulak kabartmış olacak ki;

gebersinler a.ına koduklarım, içki içen herkes ölsün amk
dedi?!

ben de kalktım;

sen geber, a.ına kodumun yobazı
dedim.

döndü, baktı, sktrioldu gitti p.ç

şimdi bunu niye anlattım?!

bu tiplere çok sık rastlıyorum, saldırı haberlerini sırıta sırıta izleyeninden tut; nasıl ayılmışlar ama keleşi görünce..
diyene varana kadar pek çok iblis var meydanda..
çoğunun sesinin kısılmasını sağlayan beyanatlar rte ve yıldırımdan gelince frenleri devreye giriyor!
yani adam düşündüğü ve dillendirdiği şeylerin yanlış olduğuna ancak erdoğan ve yıldırımın beyanatıyla ikna oluyor?!

çoğu görüşüne de onların söylemine göre yön veriyor; bir şeyin anlamlandırılması hakkında belli beyanatlar gelene dek ona kıt aklıyla hüküm veriyor ama yukarıdan açıklama geldiğinde duruma bakışı 180 derece değişiyor, ak dediğine kara; kara dediğine ak demeye başlıyor ki bu çoğu örnekte mevcut...

demem o ki;

normal karşılanması gerekeni anormal, anormal karşılanması gereken şeyleri normal karşılar olmuşuz..

doğruya doğru derken eğriye çıkmış adımız.

neyse ki bu acı mevzuda siyasiler aynı dili kullandılar da örümcek beyinliler başka türlü, yapıcı ve toparlayıcı olabilmenin de mümkün olabileceğini deneyimlemiş oldular, tesellimiz o..
güncel Önemli Başlıklar