bugün

toplu taşımalarda yaşlılara yer vermeme hakkı

Yaşlılara yer vermeliyiz evet. Saygı diye bir şey varsa saygıyı ilk hak edenler de yaşlılarımız buna da evet. Fakat 23 senelik ömrümün toplu taşıma aracıyla yolculuk yapan kısmında yaşlılara yer vermeyi alışkanlık haline getirmiş biri olarak ruhen ve bedenen bitik bir şekilde bindiğim bir otobüs gününde yanıma yaklaşan herhangi de bir engeli olmadığı kuvvetle muhtemel orta yaşın üstü bir kadının bana ettiği hakaretleri beni sevgisiz, saygısız bir neslin içine koyup sırf yer vermemek için gözümü kapattığımı iddia etmesini de haklı bulmaya çalışamam kimse kusura bakmasın.
Eğer saygıysa herkes için var. önyargısız yaklaşmayı öğrenemeyen bir insan hangi yaşta olursa olsun yaşına itibar etmiyorum. Saygı da duymuyorum. He evladım şu şu şu sorunum var izin verir misin dese yine eyvallah.
Yanımda benden en fazla on yaş falan büyük olup bana tı tı tı yapan yavşak hanımefendi sana da itibar etmiyorum.
Ülkedeki en büyük sorun her neslin kendinden önceki nesle bok atarak kendi neslini ak pak görmesi bence. Aynısını biz de yeni nesile yapıyoruz. Oysa onlar da bir önceki neslin ürünü.
Kısacası, bıktım.