bugün

gürcü kızları

Bir ben istisnasız sevmiyorum sanırım. Aşırı pisler öncelikle. Hayatı öylesine akışına bırakmışlar ki dünya yansa 'aman canım külleri rüzgar süpürür' havasındalar. Aşırı gösteriş meraklıları. Günlük aldıkları ekmeğin bile fotoğraflarını çekip tüm ülkeye yayıp alkış bekliyorlar.

Rus sömürüsünden dolayı gerek kültürel gerek bilimsel kesinlikle delicesine donanımlılar ancak hiç biri bunu kullanmaz. Okullarda Rusça, ingilizce, Almanca ve Gürcüce zorunlu ders olarak okutulur, dolayısıyla hepsi en az 3 dil bilir (son yıllarda Türkçede..) , mutlaka bir enstrüman çalar (gerek piyano, gerek keman, gerek akordeon...) ama hiç bir şekilde bunu maddi kazanç için kullanmaz.

Aşırı verimli toprakları var ama tembellikten hiç kimse bir şey yapmıyor. Sonrada işsiziz, fakiriz diye ağlıyorlar.

Birde hepsi istisnasız bu kadar egoistken nasıl bu kadar ezik oluyorlar inanamıyorum. Kocaları önce bunları aldatıyor (kadın çalışmıyor diye) sonra boşanıyorlar. Kadınlar çalışmaya başlıyor (günlük 5 liraya) , hooop eski kocalar geri geliyor. Ve bunlar kocalarını affediyor. iki taraftan birinin parası yoksa o ailede yok oluyor.
Çok anormal bir ahlak anlayışları var.