bugün

rüya tabirleri

Sevgili sözlük dün de rüya görmenin değme amerikan filmlerine taş çıkartacağını yazmıştım. çok rüya gören biri değilim. Ama dün ve bugün iki farklı rüya gördüm. Dünkünü hatırlamıyorum ama bugünkü gördüğüm rüya sonucu merak edip rüya tabirlerine baktım. yorumlardan bir tanesi öleceğim yönündeydi. er veya geç öleceğimi biliyorum. ölümle ilgili başlıklarda da korkmadan beklediğimi yazmıştım. ama insan yine de gördüğü rüya sonucunda böyle bir şeyin çıkmasına hüzünleniyor. bu dünyadan ayrılmak, yazamamak kötü olacak. yazmadığımda kimsenin haberi olmayacak. Sizler burada yazmaya devam edeceksiniz. ben ise toprakta olacağım. yakınlarım belki birkaç gün göz yaşı dökecek sonra onlar da alışacak. toprağa karışıp gideceğim. sözlük devam ederse benden sonra gelen bir kişi bu satırları okuyacak belki de. birazdan sol tarafta gözükecek ve kaybolup gidecek. kimsenin dikkatini çekmeyecek. daha önceden yaşadığım birkaç olayı yazmıştım. okuldan ve işten atılmak bir boşluğa itti. intihar etmek başlığında yazmıştım. Ama hadi diyordum her defasında hadi. ölürsem bundan onların haberi olmayacak. olsa bile belki de bir cümleyle konuşup geçecekler. maddelerden birkaçı iyi yönde ama ölüm daha bir baskın çıkıyor. eğer ölür de burada yazdığımı görmezseniz, bu satırları okuduğunuzda görürsünüz. hepiniz haklarınızı helal ediniz. elveda.