bugün

fikir özgürlüğü adı altında atatürk e saldırmak

muhittin abi?

söyle canım...

abi bizim memlekette fikir özgürlüğü var di mi abi? yani istediğim gibi istediğim şeyi düşünebilirim di mi muhittin abi?

tabi len... hangi çağdayız, eke eki kekei... düşün lan istediğini, söyle hatta.

abi ya... bence atatürk vaktiyle yunanistan'ı vatana katmamakla hata yapmış abi. saldırıcakmışız 30'larda falan. ben zaten atatürk'ün yurtta sulh cihanda sulh olayına hiç katılmıyorum abi fikir olarak.

sus lennn! deyyusa bah! sen kim, atatürk kim!

ama abi... hani fikir özgürlüğü vardı?

ee... şeyy... ama olmaz öyle. yani sen şimdi, fikir özgürlüğü adı altında atatürk'e saldırdın. yapma böyle şeyler canım. ayıp.

ya muhittin abi... bi de şey... bence tanrı yok abi ya, insan kozmosta başıboş bence.

neeeğğğ?

abi valla böyle düşünüyom ben abi naapiyim... düşünce özgür dedin, bu da benim fikrim be abi...

siktir lenn! sen fikir özgürlüğü adı altında dine saldırıyon!

ii peki abi... yalnız bi de şey durumu var abi... ya abi ya, madem hiçbişeyi değiştiremiycez, babamızın doğru bildiğini kabul edip yaşıycz hayatı, tüm bu özgürlüklere ne gerek avar abi ya? eskiden ilkokulda ne güzeldi, ezberliyodun geçiyodun, sorgulamak itiraz etmek yoktu, büyüyünce niye değiştirdiler abi onu ya? her fikir, sonuçta bir başka fikrin karşıtı oluyo ister istemez, özgürlük olayını medya soktu kafamıza, avrupa birliği de komplo yaptı sikti beynimizi böyle özgür fikir falan diye. haksız mıyım abi?

hşşş... sen nasılsa özgür diye, free diye, bedavadan fazla düşünmüşsün kafan şey olmuş. git uyu.

haklısın abi.