korsana evet

korsana evet! çünkü; asgari ücretin (bkz: 435 ytl) kişinin, çocuğunu okutmaya, okutmayı bırakın kışın yazlık ayakkabıyla dolaşmasına, yediği yemeklerden yeterli gıdayı alamamasına, arkadaşlarıyla dışarı içip iki çay içemesine, sevgilisiyle dışarı çıkıp iki lokma yemek yemesine izin vermemesine olayı dayandırarak yine evet yine evet. okumak istediği 30 liralık kitabı tezgahtan 5 ytl ye alabiliyorsa çocuk burada, o basımı yapan korsanı da tebrik etmek gerekir. izlemek istdiği 40 ytl lik dvd filmi internetten indirebiliyorsa o filmi internete de yaymak gerekir. şimdi isteğim şudur, herkes gözünü kapatsın, indirdiği filmleri, satın korsan aldığı kitapları, indirdiği mp3'leri hayatından çıkarsın. hangi tşaklı delikanlı ben daha kültürlü olurdum diyebilir? kimsenin bu sözlüğe yazı yazacak kadar bile mizah anlayışı olmazdı, kimse bu sözlüğe yazı yazacak kadar beyine sahip olamazdı, lise de komünistliği savunan öğreci gibi entry girebilirdi herkes buraya. şunu bağıra bağıra söylüyorum ki korsana evet, ya da asgari ücrete zam. elini kaldırarak maaşını 1.5 milyar arttırabilen milletvekillerinin olduğu bi ülkede, hangi korsan suçludur. haa orjinal'in yapılmasında emeği geçen emekçiler ne olacak diye soru gelirse, o en büyük aptallıktır. eğer orjinalde emeği geçen kişi asgari ücret 435 ytl iken 5 milyar para alıyorsa aylık, o da haketmiş demektir bunu, yok efendim o da az bir para alıyorsa, onu da asgari ücretle çalışanlar sınıfına sokup, onun da korsana yönetmesini dileriz.