bugün

sözlük yazarlarının itirafları

ilk defa bu kadar emek verdim. ilk defa bitmemesi için bir kıza yalvarıp kalmaya ikna ettim. 3 ay önce ilişkiye başlarken 'erken olduğunun farkında mısın' demişti. 'lütfen böyle şeyler söyleme' diyerek konuyu değiştirmiştim. sanırım haklıymış. çok yorulduk. tahammülümüz kalmadı. kalıplaşmış umursamazlıklarımız var. ama çok emek verdik. bazen 'siktir olup gidiyorum, allaha emanet ol' deyip o dakikada çekip gitmek istiyorum ama çok emek verdim. kavgalarımızdan sonra duvar yumruklayarak 'sabır ver ya rab' dediğim oldu. haklı dahi olsam yüzü asılmasın diye 'haklısın, sıkmayalım böyle şeylere canımızı' dediğim oldu. hayatımda tanıdığım en güvenilir kadın. bazen öyle bir hal alıyorum ki ona olan güvenimi sorguluyorum. ve sonra 'gitmek istiyorum. bir gün sinirliyken ona, onun güvenini sorguladığımı düşündürecek cümleler kurmamak, kişiliğine ve namusuna ister istemez dil uzatmamak için gitmek istiyorum' diyorum. bazen öyle bir şey yapıyor ki saatlerce şükrediyorum. bazen öyle bir şey yapıyor ki allahım beni neden bu şekilde sınıyorsun diyorum. geçenlerde evime kahvaltıya geldi. kapıya gelince aradı, sürpriz yapmış. açtım kapıyı, uyku sersemiyim. 'hayatım sen biraz daha uyu, ben kahvaltıyı hazırlayınca seni uyandırırım' deyip beni sarılarak uyuttu. sonra öpülerek uyandırıldım. tüm gün tamamen benimle ilgilendi. sonra başka bir vakit tartıştığımız zaman 'ne halin varsa gör bundan sonra kafana göre takıl' diyebildi. 3 ayda toplam 2 kez ayrıldı. affet deyip özür diledi, affettim. sonra ona bir şey söyledim. 'bak, sen benden milyon kez ayrıl ben seni milyon kez affederim. yeter ki sinirin geçtiği zaman mantıklı düşünüp geri gelmeyi bil. ama eğer ayrılan ben olursam bir daha asla karşına çıkmam' dedim. o günden bu güne tartışırken devamlı 'konuyu ayrılığa çekmiyorum yanlış anlama' diyor. ama ben hala aynı fikirdeyim. çok ama çok sabrediyorum, fakat eğer ayrılırsam dünya yansa geri dönmem. defolur giderim istanbuldan. siktir olur giderim. bir sahil şehrinde lojman sağlayan bir otelde yaparım mesleğimi. yalnız başıma bir hayat yaşamaya başlarım. ve biliyorum ki o, hayatımda derin etkiler bırakan nadir insanlardan. bir gün bitecekse bile, şuan hala hayatımda olduğu için şükürler olsun. hakkımızda hayırlısı olsun, gönlümüzdeki hayırlı olsun.