bugün

tatlı rüyalar

okuyalı bir sene olmuş, filmi olsa çok güzel olur romanı.

öncelikle d&r da kalmış olan iki adet alper canıgüz romanına beni yönlendiren arkadaşa teşekkürlerden bir demet.
kitap zaten kısa hemen bitiyor. benim gibi kafada türlü türlü şeyler dönen okuduğunu canlandırıp bir de öyle bakan biri için bile kısa. yani bitmesin istiyor insan merak ediyor daha uzun olsa nasıl olurdu mesela hikaye devam etse işlenen konu devam kitabı olacakmış gibi bir noktada bitirilse ve acaba diğer kitap nasıl diyerek tekrar d&r yolunu tutsam gitmişken başka kitaplarda alsam okusam mutlu olsam..
romanın kapağında "psiko-absürd romantik komedi" yazıyor. bu da benim boş bir sayfa gibi romana başlamamı ve içinde geçen terimleri gerçeklikten bağımsız okumamı yazılanı yazılan gibi kabul etmemi sağlamak için yeterli. zaten bu yüzden kitap hoşuma gidiyor bazı romanlarda geçen bir terimi bunu böyle işlemiş ama bunun şöyle olması gerekmez mi? diye sayfalarca başka şeyler okumamı sağlamıyor mesela. özetle canımın ciddi anlamda sıkkın olduğu bir günde bitirip yeryer gülümsememi sesli olarak dışa vurmamı sağlamış çoğu zaman diğer sayfada ne var acaba diye sabırsızca okumaya yönlendirmiş tavsiye edebileceğim türden bir roman.