bugün

baba kız ilişkisi

Bir terapi şekli vardır; terapiyi yapan kişi karşısındakine gözlerini kapattırır ve şöyle der: Kendini hatırlayabildiğin en küçük haline git, o küçük kız çocuğunun gözlerinin içine bak ve sarıl.. işte eğer çevrenizde gördüğünüz baba kız ilişkilerine özeniyorsanız o küçük kız çocuğunun gözündeki masumiyetle birlikte babanızı o yaşlarınızda hatırlıyorsunuz ve iki yaş düşüveriyor kapalı gözlerden.. Konuşmayı, hayatında olanları paylaşmayı hiç sevmeyen, hep içine attıklarını yalnız başına alkolle paylaşan ve bu yüzden kızını annesine yakınlaşmakla suçlayan, sonrasında da sevgisini hiç gösteremeyen bir baba.. istedim ki istediği üniversiteyi kazanmamla gurur duysun, okumak için yurtdışını kazandığımda işte benim kızım desin, özgüvenim için heyecan duysun. Hep gururlandı ama başkalarının yanında. En sevdiği şarkıyı bildiğimden haberi yok, eski fotoğraflarına bakıp ağladığımdan.. Ne zaman içimden sarılmak gelse acaba ne tepki verir şimdi düşüncelerimden, hiç bir sağlıklı ilişki kuramadığım için ona ne kadar kızgın olduğumdan ama parmağı bile kesilse gizlice ağladığımdan haberi yok sözlük.
Not: ilerideki kızımın prensi olacak biriyle evlenmek istiyorum.