bugün

entry'ler (9)

yazarların 16 yaşındaki haline vereceği öğüt

20 yaşına kadar olan en güzel 4 yılın var önünde. 20 den sonra her şey birden ciddileşiyor çünkü. Yine aynı arkadaşları seç yine aynı hataları yap. Yap ki şimdiki güçlü, farkında, özgürlük aşığı kız olabil. insanları, çocukları, hayvanları sevmeyi öğren.

hiç tanınmayan biri ile dertleşmek

Çok ihtiyacım olandır. Üstüne daha iyi bir terapi bilmiyorum.

dünyadaki en sevdiğin şey

Gökyüzü.

sözlük yazarlarının kitap tavsiyeleri

Başucumda Müzik- Kürşat Başar.

sözlük yazarlarının itirafları

Üzülerek güçlenmekten bıktım..

boka saracak ilişkiye başlamama iradesi

Zaten mantık insanı olmamdan kaynaklı ilişkiye doğru giden durumdan uzaklaşma olayı.

çok hayal kuran insan

Sonu yok, engel yok. Bazen hayatın karmaşasından insanın hayallerinde dilediğince dolanması, nefes alabilmesi bile huzur verir.

baba kız ilişkisi

Bir terapi şekli vardır; terapiyi yapan kişi karşısındakine gözlerini kapattırır ve şöyle der: Kendini hatırlayabildiğin en küçük haline git, o küçük kız çocuğunun gözlerinin içine bak ve sarıl.. işte eğer çevrenizde gördüğünüz baba kız ilişkilerine özeniyorsanız o küçük kız çocuğunun gözündeki masumiyetle birlikte babanızı o yaşlarınızda hatırlıyorsunuz ve iki yaş düşüveriyor kapalı gözlerden.. Konuşmayı, hayatında olanları paylaşmayı hiç sevmeyen, hep içine attıklarını yalnız başına alkolle paylaşan ve bu yüzden kızını annesine yakınlaşmakla suçlayan, sonrasında da sevgisini hiç gösteremeyen bir baba.. istedim ki istediği üniversiteyi kazanmamla gurur duysun, okumak için yurtdışını kazandığımda işte benim kızım desin, özgüvenim için heyecan duysun. Hep gururlandı ama başkalarının yanında. En sevdiği şarkıyı bildiğimden haberi yok, eski fotoğraflarına bakıp ağladığımdan.. Ne zaman içimden sarılmak gelse acaba ne tepki verir şimdi düşüncelerimden, hiç bir sağlıklı ilişki kuramadığım için ona ne kadar kızgın olduğumdan ama parmağı bile kesilse gizlice ağladığımdan haberi yok sözlük.
Not: ilerideki kızımın prensi olacak biriyle evlenmek istiyorum.

yazarların ilerideki eşlerine mesajları

Kıskanç olma, bil ki kıskaçlığın kendine güvensizlik olduğunu düşünen biriyle birliktesin.Kendine güven, çok oku ama çok da gezmiş ol.

Yüreğin hep yeni biyerleri görmek yeni bişeyler okumakla dolu olsun.. Sevmeyi öğrenmiş ol. Anneni ve bebekleri çok sev.

içindeki çocuğu hep sakla ama olgunluğun bir erkeğe yakışan en güzel şey olduğunu bil. Şiiri sev, çilekli tatlılar yapmayı sev, egeyi sev, kekiği sev, maviyi sev, ama en çok kendini sev..