bugün

kinamiyo takao

bak güzel kardeşim, sırf sen ve senin gibiler için açıklayayım;

bütün solcular sosyalist değildir fakat bütün solcular sosyalizme içten içe sempati besler(sosyalistlere değil sosyalizmin kendisine)

ama sosyalizmin insanlara fazla olduğunu biz gayet iyi anladık ve bunun peşinden koşup daha fazla kan akıtmanın aptallık olduğunu da biliyoruz, o nedenle sosyalizm aşırı uç örgütler dışında kimsenin "gelsin" istediği bir sistem değildir.

neyse;

pkk kürt ırkçısı bir örgüttür, hdp içerisinde bunun aksini düşünen ve arzulayan insanlar vardır.

ben kimseye "kaka" deyip yüz çevirmem, elimden geldiğince de olayın içinde olup bir şeyler kapmaya çalışırım.

benim beklentim kürt hareketinin legal siyasetine sonuna kadar destek vermek ve mevcudiyetini sorgulamamak yönünde.

bak iki günde hemen kapatma vs. konusu açıldı.

bu durumda da adamlar haliyle biz %50 oy bile alsak onların istediği sürece siyaset yapabiliriz diye düşünürler.

bunları düşündürtmemek, güven vermek lazım.

pkk sürekli hdp'yi zor durumda bırakıyor, demirtaş, sırrı süreyya gibi "türkiyelileşme" yanlısı adamlar da durumdan rahatsız.

parti içindeki aşırı sempatizanlar sistematik olarak ihraç ediliyor çeşitli bahanelerle.

sadece kandilin gönlü olsun diye kalan küçük bir grup var şimdilik ve onlar da fırsat verilirse eminim temizlenecektir.

akıllıca düşünecek olursak mecliste sahip olunan 80-90 koltuğun ülke siyasetine yön vermek için hiçbir yetkinlik ve yeterliliğe sahip olmadığının bilincine varırız.

şu an mhp diğer partilerin onayı olmadan ne yapabilir mesela? hiçbir şey.

bırakalım dursunlar orada, bırakalım silah mı legal siyaset mi onlar seçsin.

aptal olup reflekssel tepkilerle, altı doldurulmamış vatan millet romantizmiyle olmaz bu işler.

olsaydı şu ana kadar çoktan başarmış olurdunuz mhp olarak.

milliyetçilerle bir derdim yok, ırkçılardan nefret ederim ve milliyetçilik - ırkçılık arasındaki çizgi çok incedir.

milliyetçiliğin politize edilmesine de sonunda kadar karşıyım.

siyaset akıl işidir, aklı olmayan ise böyle ortalığı bulandırır durur işte.