bugün

toplum tarafından dışlanmış insan

Bu durumu üniversite hayatımın son 3 ayında en acı şekilde yaşadım. Bilinçsiz bir şekilde yaptığım tek bir hata yüzünden 4 yıllık arkadaşlarım tarafından dışlandım. Bu o kadar kötü bir duygu ki 4 yıl boyunca beraber aynı sınıfta ders işlediğin , aynı ortamları paylaştığın beraber gezdiğin en zor zamanlarda yanlarında olduğun hep iyilik guzellikler yapmak istedigin insanlar seni cok acimasiz bir sekilde tek bie hatanla. aforoz edebiliyorlar. oturdugum siradan en uzak yere oturmaya calismalar beni gorunce " biz seni hic olarak sayiyoruz" demeleri . Tek bir kelime bile konusmamalari... Insanin kalbini o kadar acitiyorki. Her okul sabahi Allah'im bugun okul cabuk bitsin diyerek gittim 4 yil boyunca takildigim en yakin insanlar yanima ugramaz oldu ve universite hayatimin son 3 ayini hemen hemen yapayalniz gecirdim. Hayatimin en aci ve zor gunlerini yasattiran arkadaslarima (-ki okulda bayildigimi ogrendikleri halde bir gecmis olsun bile demeyen insanlara arkadas demek bile onlari ovmek olur) buradan seslenecek olsaydim sunu derdim. EVET , belki bir kac hata yaptim ama en azindan hatalari yaparken amacim bile bile sizi kirmak degildi. Icimde kotu niyet yoktu. Ama o hatalari yaptiktan sonra sizin icin " ne kadar iyi insanlar ' merhametli insanlar " demistim ya hepsi bosa cikti. Bizim ahlakimizda dinimizde esir dusen dusmana bile iyi davranmak varken sizin yaptiginiz insanliga sigmadi ve iyiki de hayatinizdan cikarmissiniz beni. Cunku yureginde merhamet ve vicdan olmayan insanlarin yureginde olmamaliydim zaten. Yoksa kirlenirdim o yurekte. Bana hayati cok aci bir sekilde ogrettiginiz icin tesekkur ederim .Bundan sonra hayatima bir insan girdiginde onun iyi bir insan olup olmadigini bir defa degil iki defa hatta iki defa da degil 5 defa dusunucem. Evet ben hatalarimdan dersimi aldim ve bir daha tekrarlamiycam. Ama siz bunu baska bir insan icin tekrarliycaksiniz. Roplumdan dislanan insanin ozguveni o an icin yerle bir olabilir ama sonrasinda hayatta ondan guclusu yoktur.