bugün

george bush un abdullah gül ün omzuna vurması

bizim memleketimizde bazı insanların duruşlara, bakışlara, göz kırpmalara, ellere kollara bacaklara fena halde taktığının göstergesi. herşeye bir anlam, sembol yüklemekte maşallah üstümüze yok. komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor. yok aferin diye vurdu, yok şimdi siktm ebeni diye vurdu, yahu ilk defa abdullah gül görüşmeye gitti diye mi bu adamları gördünüz? clinton da bush da inanılmaz derecede rahat insanlar. nedenini bilemeyeceğim, abd yüzünden mi yoksa kendi huyları mı. bildiğim bu adamlar herkese aynı şekilde davranıyor.

bakalım gazete başlığına:

bush rahatlığıyla yine şaşırttı.

yine: tekrardan, yeniden.

kişisel görüşüm; gereksiz bir hareket. ama kalkıp da "ühüü tarih kitaplarına geçecek alnımızdaki kara leke" diye debelenmenin çok ama çok daha gereksiz bir hareket olduğunu düşünüyorum. kalkıp da 2 hafta sonra kimse hatırlamayacak doğrusu. ha bir de abdullah gül'e kızanlar var. adam ne yapacaktı, ardını dönüp "kodumun yankisi o elini alır...." mı diyecekti? abdullah gül'ün burda suçu nedir, adam bir şey dememiş gülmüş sadece. öyle aşağılanmış da bi tavır göremedim "hay allah" tavrı gördüm biraz o kadar, o da alışılageldik bir hareket olmadığı için.

kısaca: dağılın dağılın olay yok..