bugün

eski sevgilimin hayatımdaki yeri

2
bunlar olurken zamanlar gecıt ıste geldım 10 yaşıma fılan artık 2 tane dukkanımız olmustu ıslerımız buyuyordu yenı makıneler cartlar curtlar alınmıstı babamda kovalıyordu ısı cunku artık.. baya cıddı masraflar yapıyorlardı..boyle gıderken ıste bu sefer bır dukkanda bırısı dıgerınde bırısı duruyordu hanı ıkı tarafta boş kalmasın dıye elemanlar fılan var ama bu zamanla benım dukkanım senın dukkanın muhabbettıne gıdıyordu babam ıse yenı makınelerle donanımlı dukkanında annemden cok para kazandıgından bır nevı ona ustunluk kurma cabasına gırıyordu işler bu denlı devam ederken babam artık kafasına gore davranmaya başladı yanına musterı temsılcılerı alıyor bır seylerı satıyor edıyor fılandıbır cogundan annemın haberı olmuyordu bızımde hayatımız boylece dukkanlarda gecıp gıdıyordu * (hayatımda hıc oyle duzenlı bır odam evım olmadı bu hep ıcımde ukte olarak kalmıstır yanı nasıl söyleyeyım sıze bellı bır yemek saatlerı olan oturup beraber gulunen zaman gecırılen beraber eglenılen mutlu bır aıle bunun ıcın paraya ıhtıyac yok ya da her seyın cok guzelo lmasına ama ıste olmayıncada olmuyor * ANnem boyle olmaya baslayınca gıttı babamın durdugu ısyerının kapısına farklı bır kılıt koydu ve babam dukkana gıremedı bunu babannemler duydu oda cok cırkef bır kadındır nasıl anlatayım sıze bencıl kendını dusunen bır tıp yuzunuze guler sızı sever fılan ama hıc samımı gelmemıstır bana kucuk yaştan berı * ve bızım kaldıgımız ev işte babannemle dedemındı böyle oldugunu duyan babannem zaten annemı o sunnı alevı muhabbetınden hıc ıstememıs
yanı sevmezlerdı bırbırlerını gelıyor bızım eve sen benım oglumun dukkanına nasıl kılıt vurursun fılan bunlar saç baş kavga edıyor karakolluk oluyorlar..annem tabı dıyor ben bır daha o eve gırmem fılan dıye 1 hafta ıcınde kendıne bomboş bır ev buluyor ufak ufak eşyalarımız goturuyorkı cok ufak şeyler gerçekten yanı evın salonu bomboştu meselahatta bır cok odası * babam tabı ne yapıyor bu sıralar bılmıyorum pek gorusmuyorduk..yaz tatılı zamanı okul fılanda yok annemle aksama kadar ıs yerındeyız aksam olunca evımıze gıdıyoruz o bızı sureklı dolduruyor ıste baban böyle yaptı babannen boyle yaptı dıye zaten cok sınırlı asabı bır kadındı annem her seye kızardı ederdı ama severdı gerçekten severdı ve hala öyle * çekilmez bir yanı var yani.ıste bunlar olurken artık babam yenı evımıze gelıyordu ama annem bızde bıraz buyudugumuzden ayrılacaktı kafaya koymustu ıste onu yenı eve almıyordu ama o butun gece sokakta arabada beklıyordu fılan..böyle bombok zamanlar gectı sonra geldı bızı bır gun aldı korktuk tabı..