bugün

cizre de 14 yaşındaki teröristin öldürülmesi

14 yaşında bir çocuğun ölümüne üzülmüş olmakla beraber polisin yapacağı başka hiçbir şeyin olmadığını belirtmek isterim. Şimdi bunlar çocuk diye polisin eli kolu bağlanıyor. Düşünün; kendinizi polis yerine koyun. kalabalık bir grup sağa sola molotof, taş, havaifişek vs bilimum yabancı madde atıp huzuru bozuyorlar. Görevin onları dağıtmak asayişi sağlamak. Çok iyi gittin bir bakıyosun ulan bunlar daha çocuk! Ama kafanı uzatsan dışarı çıksan seni öldürecekler. Şimdi bu durumda polislere çocuk psikolojisi öğretilip çocukları direk korkutarak olay yerinden uzaklaştırmaları gerekir. Ha yapılır mı? Hayır tabi ki de. Gelgelelim bu çocukları haklı çıkarmaz ee sen beni vurunca çocuk ol ben vurunca faşist. Olayın sonu tam bir çıkmaz. Birini tutmak sadece taraflı gözle bakanların yapacağı iştir. Taraftan kastım devlet ve oradaki masum halk. Sakın örgüt falan sanmayın. Onu taraf alan adamla işim olmaz. Neyse sonuca bağlamak gerekirse tek suç o çocukları oralara çıkartanlarda ve onları da devrimci ayağına gaza getirenlerde. Bilin ki o çocukların kanları sizin ellerinizde.