avcılık cinayettir diyen mal

din safsatalarıyla işi olmayanların düşüncesidir. aç değilsin, hayvanın herhangi bir ekinine ya da bizzat sana bir zararı yok. ee amın oğlu sebep ne öldürmeye? ayı yere yatırıp sike sike seni öldürse ayı saldırdı olur demi? insan eline tüfek alıp kendi halinde ayıyı vurunca avcılık oluyor. kısacası vicdanı olanın işi olmaz böyle şeylerle.

köyde falan avcılık olayı çok olur, küçükken bende özenmiştim, tabii silah falan kullanamıyoruz küçüğüz. sapan almışlardı bana da. çok zevkli geliyordu taş sallamak falan kuşlara. ne zaman o taş bir tane kuşa denk geldi ve onu öldürdüm, her şey değişti. kuşu alıp ağlaya ağlaya eve geldim, anneme yakarıyorum ben onu öldürmek istememiştim, ben ne yaptım, bu kuşun yavruları varsa ne yapacaklar diye ne kadar ağlamıştım. kuşu bir yere gömüp sapanı da attım gitti. sivrisinek dışında hiç bir canlıya zarar vermemeye çalışırım. börtü böcek girse eve peçeteyle tutar atarım dışarı pat diye vurup öldürmem. az insan olun hayatsa herkese hayat amına koduğum bencilleri, senin kadar her canlının yaşama hakkı var.

edit: savunmaya gel amk dinmiş. dine ters olmasında ne olursa olsun. kafanıza tüküreyim.