bugün

ekşi sözlükte yazar olmak

başıma gelmiş tuhaf olay...

tuhaf diyorum çünkü; ekşi'nin yazar alımında aradığı kriterlerin neredeyse hiç birini taşımıyorum, bundan tam 2 yıl öncesiydi, sözlüklerle ilk tanışmamdı, tabi en popüler olan ekşi olduğu için ilk önce işe oradan başladım, bir hesap açtım ve 10 tane entari girdim, entari diyorum çünkü entry demeye bin şahit ister, ne tanım var, ne nesnellik saçma sapan birer cümlelik şeyler, aradan geçen 2 yıl boyunca bir daha hiç uğramadım, zaten sıralamam çok düşüktü ve bu hızla gelmesi yıllar alırdı diye düşündüm, ama geçen çaylaklık olayı patlak verince bi gireyim dedim, giriş için bayağı uğraştım ne şifreyi hatırlıyordum ne de mail adresini, ama hep aynı şifre kombinasyonlarını kullandığım için tahmin zor olmadı, neyse girdim sözlüğe baktım ki girdiğim entryler rezil durumda, bunlarla yazar olma şansım sıra gelse bile sıfır, hemen çabukca editledim hepsini, hatta bazılarını silip başkaca şeyler yazdım, ondan sonra yanlışlık olduğunu anlayınca tekar çıktım 3 gündür de uğramadım, demin bi bakayım dedim neler oluyor, açtığım da yazar oldunuz gibisinden bir mesaj vardı, velhasıl güzel bişey uzun zaman sonra böyle bir haber almak....

Ama şunu da söyleyeyim, ekşi sözlük'e nerdeyse okuyucu olarak dahi hiç girmiyorum, yani benim açımdan değişen bişey yok, uludağ'da kasmaya devam...