bugün

hsbc

durup durduk yere hesap kapatan banka. olay az önce şöyle gerçekleşti;

borcumu ödemek için bankamatiğe gittim, kartı taktım, şifremi girdim ve hooop; "şüpheli kart" yazısını gördüm, bankamatik kartı yuttu.
akabinde müşteri hizmetlerinin kayıp çalıntı bölümünü aradım ve atm niz kredi kartımı çaldı dedim. bi' kaç güvenlik sorusundan sonra kartımın kapandığını söyledi. büyük bi' şaşkınlıkla neden diye sordum, açıklama bölümünde bankanın politikası gereği kapatıldığı yazısı olduğunu söyledi. illegal bi' iş mi yapmışım, kara para mı aklamışım karttan, borcumu mu ödememişim neden kapanıyor öyle kendi başına diyorum, karşımdaki eleman da bi' haber... öyle gitti kart.

yok anlamadığım şu; kartı kapamak istersin adamlar dünyanın otuzbeş halini sayarlar kapattırmamak için, yok işte yolda kalırsanız yol yardımımız var, yok efendim düştünüz sakatlandınız sağlık hizmetimiz var, pencereniz kırılır senede bi' kere yaptırma hakkınız var, paranız biter nakit avans çekersiniz vs... yok hayır yani isabet oldu; borcu ödeyip kapatma düşüncem vardı uzun süredir, en azından bu saçmalıkları dinlememe gerek kalmadan temiz kapanmış oldu.

özetlersek; bankanızı iyi seçin dostlar. bi' gün paranız olmaz, kredi kartınıza güvenip bi' yerlere gidersiniz sonra dımdızlak rezil bi' şekilde ortada kalabilirsiniz.