bugün

bi küçük eylül meselesi

Eyvah Eyvah 3'e gitmeyi düşünürken, filmin afişi nedeniyle önce yabancı film sanıp sallamadığım ve bileti alırken son saniyede annemin son kararı ile izlediğim film.
Fotoğraf tutkunu birisi olarak; Bozcada'da en azından hafta sonu tatili ve bol bol fotoğraf çekmek şart dedirtmiştir.

Üstün beklentiler, hadi biraz daha normalleştirelim. Beklenti içerisinde giden seyircilerini hayal kırıklığına uğratmış filmdir.

Fakat ben gibi hiçbir beklentiniz olmazsa ve sadece izlemek için girerseniz salona, çıktığınızda izlenebilir bir film dersiniz...

Müzikler eğlencelidir. Görsel şölen havası vardır. Deniz, kum, güneş v.b.

Oyuncular oynamıştır ama, bir ara Kemal Sunal'ın ünlü filmlerinden birindeki Mazlum'u getirin bana repliğine benzer şekilde, Demet Akalın'a, Engin'i getirin bana dedirten bir kişiye, film boyunca çirkin demek ve bu sıfata uygun hale getirmek için kambur yürütüp, saçlarını rastgele kesmek,terlik, şort, tişört modunda ortalarda dolaştırmak ne yazık ki yine de çirkin hale getirememiştir Engin Akyürek'i... Keşke gerçekten çirkin ama belki daha az ünlü oyunculardan birisini oynatmayı tercih etselerdi.

Sonuç mu? Bir gidenler pişman, bir de gitmeyenler... Artık içinizden nasıl geliyorsa...