bugün

bu gün eve giderken, lda da kalite bi bmw araba duruyordu. dedim acaba hangi ünlü oyuncunun allah bilir? her zaman dizi çekilen yerden geçtim. bu defa hangi dizi diye merak ederken "bi küçük eylül meselesi" imiş dizimizin adı. bu defa acil tabelası koymuşlardı. demekki yine bi acı ızdırap kavga dövüş var arkadaş.

baktım fazla bi bilgi de yok. ne diyelim haklarında hayırlısı..

http://www.sinemalar.com/.../bir-kucuk-eylul-meselesi
ezel, uçurum, 20 dakika gibi türk dizi sektörüne yeni bir soluk getiren dizilerin senaryo yazarı kerem deren'in yazıp yönettiği, bozcaada'da çekilen ve 14 şubat'ta vizyona girecek olan sinema filmi. büyük bir merakla bekliyoruz.
vizyon tarihine burun kıvırdığım film.
fragmanda gerçek meselesi olan bir adam konuşuyordu sonra manita geldi ortalık darma duman oldu.
neyse ada falan var güzeldir belki.
http://www.youtube.com/watch?v=BmefBi8yJC8
Madem yapacak hiçbir işim yok, madem maninatasını ve bir adet gülünü kapan herkes bu filmi izlemeye gidiyor ben de gideyim ben de izleyeyim hem de sevgililer gününden mütevellit romantikli film izleyeyim diyen çiftleri bakışlarımla rahatsız ederim diyerek gidip bugün izlediğim filmdir. Başrollerinde zeynep farah abdullah (kızkardeşini yemiş terörist ismi) ve engin akyürek vardı filmimizin. iyi düşünülmüş bir öykünün vasat oyunculuklarla ve bitmek bilmeyen klişelerle örülerek nasıl heba edildiğini gözler önüne seren bir film olmuş.
- spoiler-
Azıcık duygusal film olsun, filmden çıkan insanlar ağladık desin diye engin bey' in oynadığı karakter (tek) her anlamda spastiğe döndürülmüş. yani anladığım kadarıyla insanlardan uzak duran, sosyal yaşamla pek ilgili olmayan bir adam oluşturulması amaçlanmış ama sonuç pek öyle olmamış. Hikaye ve karakterler o kadar sığ kalmış ki eylül' ün tek'e ne ara aşık olduğu ya da aşık olmaktan neden kaçmak istediği bile belli değil...Hele filmin finaline doğru ben kimseye bağlanamam tribini de dayamışlar ki aman yarebbi... Flashbackler yoluyla hikayenin akışının sağlanması güzel ve her zaman tutan bir fikir ama dediğim gibi hikayenin kendisi dayanaklandırılmayıp askıda kalınca kurgu da vasat oluyor.
- spoiler-
izlemeseniz de olur.
Seyrettiğim en iyi türk filmi desek yeridir, özellikle verdiği mesajlar ve düşünce tarzı beni bu cümleyi söylemeye itmiştir. Teknolojiden kapitalizmden uzak mutlu günler nasıl geçirilir gözler önüne sermiştir. Başrol hatunumuz yapmacık olması gereken karakteri dibine kadar yapmış yer yer içtenlik gerektiren yerlerinde üstünden gelmiştir. Engin Akyürek'ten nefret ederdim neden bilmiyorum ama bu filmdeki oyunculuğuyla kalbimi kazanmıştır.

Fakat o su sahnesinde Zeynep farah abdullah'ın surat ifadesi çok çirkin daha iyi olabilirmiş. Son sahnede sudan çıktıktan sonra elbisesinin bir anda kuruması da gözümden kaçmadı değil hani.

izlenilmesini tavsiye ettiğim bir film.
bugun buyuk bir merakla ve evden daraldigim icin kosarak gittim ama ikinci yariya kalmadim bile. begenmedim farah fazla abartili engin akyurek fazla ezik sonuk kalmis. sonucta adam radikale resim ciziyo bu ne eziklikkk
merakla beklediğim filmdir. fragmanı beni etkiledi bakalım farah zeynebin oyunculuğu kelebeğin rüyasındaki gibi olacak mı.
Isminden kaybeden filmdir.
Sevgililer gününde parayı vurmak için çıkarılmış bir film pişmanlıktır efendim tavsiye edilmez izlemeyin.
aylardır beklenen ama 14 şubatta gidilemeyen film. en iyi türk filmi diyen devar, yere batsın diyende.
ama inadım inat gideceğim.
nil klibini yapmış ve sonunda ki diyalog beni çekti ama filmle ilgili hiç bir fikrim yok bana biri anlatsın...

zeynep; aşk mı bu? olamaz di mi?
engin; eğer soruyorsan değil demektir.

engin akyürek aşığı olarak, aşk adamını oynadığı filme gitmemek eşeklik olur.
Pek begenmedim farah cok fazla abartmis, engin de pasif kalmış. Kurgu da iyi degil.gitmeyin bosverin.
olmuşluğuyla beni şaşkına çeviren filmdir.kore den iran'a her ülke sinemasında kullanılmış bir konuyu bir kurguyu bu kadar özgün çekebilmişler,başlangıcından bitişine hiç teklemiyor film sarkmıyor , oyunculuk harika bozcaada o kadar güzel anlatılmış ki başrollerden biride bozcaadanın , 14 şubatlık bir aşk filmi piarı yapılsada çoğunluk bu sebeple bu filmi izlemiş olsada çok sağlam bir kapitalizm eleştirisi var filmde gidin izleyin sözlükçüler aşk filmi niyetine değil ama dayatılanın dışında doğada sadelikde altarnatif mutluluğun olduğu aşkına izleyin...... Ayrıca iphone lar bir korku unsuru olarak kullanılmış filmde güzel bir ayrıntı buda
siktiriboktan bir film daha. ama yine de world war z'den daha az siktiriboktan.
Çoğu olumsuz yoruma rağmen sırf şarkısı için (nil karaibrahimgil-Kanatlarım var ruhumda) gidilebilitesi olan film. Ben gittim pişman değilim. Tamam mükemmel bir film değil ama off ne zaman bitecek bu film diye sıkılmadım,recep ivedik 4den daha kaliteli olduğu kesin en azından.
bir orospunun hayatını anlatan film.
kadınların aşklarına daha çok bağlandıkları tezini çürüten, insanı neşelendiren ama sonra üzen film. gerçekçi olmuştur.
evet orospu. en itici kadın tipinin filmde konu edildiği ve sonunda insanı üzdüğü bir hikayedir.

güzel bir yapımdır. sonu hüzünlü biter etkiler insanı.

ayrıca o nil karaibrahimgil ne güzel şarkı yapmış öyle. öperim onun bal dudaklarını.
http://www.youtube.com/watch?v=S5onhXnrZgE
kerem deren'in izlerken içimizi ısıtan, gerçekçi hayat hikayesine sahip filmi.
vasat aşk filmi. sevgiliniz varsa gidin elele tutuşur mısır filan yersiniz.
Şımarık güzel bir kızla utangaç korkak ve çirkin bir adamın -ki adam kesinlikle çirkin değil- hikayesinin anlatıldığı yapay aşk filmi. Filmin fikri gayet parlak güzel ellerde çok güzel bi film olabilirmis ama olamamış. Daha önce karşılaştığımız hafıza ve aşk temalı filmlerin aynısı. Filmi canli tutan sürekli bi gizemin ardindan sürüklemesi. Oyunculuklara diyecek lafım yok gerçekten farah zeynep abdullah da engin Akyürek de gayet başarılı. Tek sorun her şey biraz havada fikir güzel uygulama kötü. Ve bozcaada gerçekten çok güzel bi yer.
ortalama olarak vasat bir filmde olsa , türk senaristleri açısından beni umutlandıran bir film , konuyu işlemesini öğreniyor gibiler.
film biraz anlatım olarak sıkıntılara sahip ama türk sineması adına daha iyi işlerin çıkacağının müjdecisi gibide aynı zamanda.
düşük zekalılar için çekilmiş bir film.
son sahneye kadar bu ne amk ayarında bir film ancak son sahnesi gerçekten filmi iyi yapıyor.
ortalama bir film. tabi yine de şafak sezerli mehmet ali erbilli türk komedilerine bin basar.
Eyvah Eyvah 3'e gitmeyi düşünürken, filmin afişi nedeniyle önce yabancı film sanıp sallamadığım ve bileti alırken son saniyede annemin son kararı ile izlediğim film.
Fotoğraf tutkunu birisi olarak; Bozcada'da en azından hafta sonu tatili ve bol bol fotoğraf çekmek şart dedirtmiştir.

Üstün beklentiler, hadi biraz daha normalleştirelim. Beklenti içerisinde giden seyircilerini hayal kırıklığına uğratmış filmdir.

Fakat ben gibi hiçbir beklentiniz olmazsa ve sadece izlemek için girerseniz salona, çıktığınızda izlenebilir bir film dersiniz...

Müzikler eğlencelidir. Görsel şölen havası vardır. Deniz, kum, güneş v.b.

Oyuncular oynamıştır ama, bir ara Kemal Sunal'ın ünlü filmlerinden birindeki Mazlum'u getirin bana repliğine benzer şekilde, Demet Akalın'a, Engin'i getirin bana dedirten bir kişiye, film boyunca çirkin demek ve bu sıfata uygun hale getirmek için kambur yürütüp, saçlarını rastgele kesmek,terlik, şort, tişört modunda ortalarda dolaştırmak ne yazık ki yine de çirkin hale getirememiştir Engin Akyürek'i... Keşke gerçekten çirkin ama belki daha az ünlü oyunculardan birisini oynatmayı tercih etselerdi.

Sonuç mu? Bir gidenler pişman, bir de gitmeyenler... Artık içinizden nasıl geliyorsa...
Kızla gidilmesi gereken film.