bugün

bi küçük eylül meselesi

Madem yapacak hiçbir işim yok, madem maninatasını ve bir adet gülünü kapan herkes bu filmi izlemeye gidiyor ben de gideyim ben de izleyeyim hem de sevgililer gününden mütevellit romantikli film izleyeyim diyen çiftleri bakışlarımla rahatsız ederim diyerek gidip bugün izlediğim filmdir. Başrollerinde zeynep farah abdullah (kızkardeşini yemiş terörist ismi) ve engin akyürek vardı filmimizin. iyi düşünülmüş bir öykünün vasat oyunculuklarla ve bitmek bilmeyen klişelerle örülerek nasıl heba edildiğini gözler önüne seren bir film olmuş.
- spoiler-
Azıcık duygusal film olsun, filmden çıkan insanlar ağladık desin diye engin bey' in oynadığı karakter (tek) her anlamda spastiğe döndürülmüş. yani anladığım kadarıyla insanlardan uzak duran, sosyal yaşamla pek ilgili olmayan bir adam oluşturulması amaçlanmış ama sonuç pek öyle olmamış. Hikaye ve karakterler o kadar sığ kalmış ki eylül' ün tek'e ne ara aşık olduğu ya da aşık olmaktan neden kaçmak istediği bile belli değil...Hele filmin finaline doğru ben kimseye bağlanamam tribini de dayamışlar ki aman yarebbi... Flashbackler yoluyla hikayenin akışının sağlanması güzel ve her zaman tutan bir fikir ama dediğim gibi hikayenin kendisi dayanaklandırılmayıp askıda kalınca kurgu da vasat oluyor.
- spoiler-
izlemeseniz de olur.