bugün

sana ihtiyacim var diyen kisiyi umursamamak

Defahatle yaşadığım durumlardan birisidir. Bazen umursamayan bazen umursanmayan oldum. Öyle bi durum ki bu durum, umursanmadığında haklısın ama umursamadığında da haklısın. hiç bi zaman haksız olmazsın. Çünkü sana göre o umursanmadığında o senin yanında olmak zorunda çünkü sen onun yanında olmuşsundur. Umursamadığında ise sen zaten onun yanında olmuşsundur. Eğer bugün umursamıyorsan umursanmayacak birşeyler yapmış ve bunu haketmiştir. Bilmiyorum garip bir hissiyat uzun zamandır yaşamadım belki. Belkide o yüzden daha fazlasını yazamıyorum ama öyle yoğun hisler uyandırdı ki bende aklımdan geçen düşünceleri buraya aktarabilsem heralde Altın heykelimi dikerlerdi istanbulun göbeğine. Şuan aklımdan geçen düşünceleri anlatacak yazar, şair yok. Şuan bu yoğunluğu anlayacak kişiler sadece bunu hisseden birileri olacaktır. Herneyse aslında haklı ve ya haksız olmak çokta önemli değil bu hususlarda. Şahsi kanaatime göre. Bu konu duygusal bir konudur ve kesinlikle beyinle düşünülmesi doğru değildir. Sonunda pişman olunacaksa bile. Matematiği duygular ile çözemezsiniz çünkü mantık işidir. Bu tür meseleler ise mantıkla çözülmez çünkü gönül işidir. bu fiiliyatı işleyen kişi büyük ihtimalle mantıkla yola çıkmıştır, çıkış yolundan 10 puan kırılmıştır ve sınavı geçse dahi hiç bi zaman bu konuyu öğrenemeyecektir. Demek istediğim Herhangi bir sınavda 10 soru var ise ve her soru 10 farklı konudan ise birini yanlış yaparsan ve o sınavdan da 90 puan alırsan kim olursan ol asla dönüp o 10 puanı neden kaybettim diye bakmaz * sonuç olarak o konuyuda asla öğrenemez. Hayatında birşeyler sürekli eksik olur. Pişman olsan bile yap denizin dibine inmeden istridyeyi bulamazsın, istridyeyi bulduktan sonra açmaya uğraşmazsan inciyi bulamazsın. Her istridyeden inci çıkacak diye bir kaide yok ama ya çıkarsa? Vesselam. *