bugün

kürtlerin ege üni de kimlik kontrolü yapması

izmir'den istanbul'a geldiğimde çevredeki kürtlerin görüşlerini öğrenmeye çalışmıştım ve bu olay bana duyduklarımı hatırlattı. adam anlatıyor; şöyle zulüm gördük böyle zulüm gördük. inanırım abi dedim. biz de mayıs-haziran 2013'te zulüm gördük ülkenin en büyük şehirlerinde. bir gazete yada bir televizyon günlerce haberini yapmadı. siz orada o imkanlarda ne yaşasanız bize haberi gelmez, olmuştur elbet dedim. artık yok ama dedi ve devam etti; biz van'da bile saat sabah 7 oldu mu çocuklarımızı kız yada erkek ayırmadan okula gönderiyoruz artık. doğuda eski ezilen cahil kürt yok artık olmayacak dedi. savaşarak hak kazanamayacağımızı anladık okutuyoruz çocuklarımızı, ilk verimlerini de alıyoruz bak haklarımız söz konusu artık dedi. bundan 20 30 yıl sonra daha da haklarımız korunacak ve ezilmeyeceğiz dedi. ben de gelmek istediğim yere geldim ve sordum, siz ne istiyosunuz? özerklik mi yoksa doğuyu verin bize deyip ülke kurmak mı istiyosunuz kürdistan mı yani isteğiniz dedim. aldığım cevap beynimden vurulmuşa çevirdi beni. delikanlı biz artık buraya yerleşmişiz evimiz işimiz burada izmir'de ankara'da heryerdeyiz, biz heryeri istiyoruz doğudan batıya, izmiri de ankarayı da istanbulu da dedi. ben de içimden dedim ki 'sikerler oğlum hepimizi sikerler'. özetle lafla peynir gemisi yürümez. şöyle yaparız böyle yaparızı bırakın da icraate dökün artık. dedirtiyorlar yani insana sevgili vatansever kardeşlerim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar