bugün

siberia

yayınlandığı ülkede under the dome'la aynı saate denk gelmesinden midir başka sebeplerden midir, gereken ilgiyi görmemiş ve 2. sezon onayını hala alamamış durumda. oyuncular kendi isimleri ile oynuyor. bir sonraki bölümü her halükarda iple çektiriyor. vasat bulanlar bile geçen olaylar hakkında teori üretmeden duramıyor. sabina'nın bulduğu bi' iskeletin üzerinde kendi taktığı kolyenin aynısını görmesinden sonra ben de bir teori üretmiştim. neyse. ya bizde bi' problem var ya da amerikalıların dizi anlayışı çok farklı. lost'a filan da benzediği yok bana kalırsa. dizi karakterlerini başka sözlüklerde lost ekibi ile karşılaştıran ve bağ kuranlar olmuş. bence bu dizinin oyuncuları henüz o mertebeye gelememiş durumdalar.içlerinde plan yapmakta başarılı, analizi kuvvetli, zeki, (içlerinde biri kırsal hayata alışkın olmasına rağmen -ki bu kişi sawyer'la karşılaştırılan johnny'dir) kırsal hayat şartlarında öne çıkmayı başaran, hayatta kalmakla ilgili bilgisi olan, kısaca herhangi bir konuda sivrilip öne çıkan bir karakter yok. bunun için henüz çok erken diyen olursa 9 bölümün geride kaldığını kendilerine hatırlatırım. ama kendi tadını yakalamış, gizem dolu bir dizi. bana göre vakit kaybı değil. keşke gereken itinayı görse. bence jenerik müziği de güzel. era veya enigma çalışmalarına benzetiyorum ben.