bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Sozluklerde falan coluguyla, cocuguyla veya ana/baba olma vasfiyla prim yapmaya calisan insanlardan enteresan bir bicimde tiksiniyorum.

Napiyor mesela hazret.. cocuklarla girilen komik diyaloglara bilmemkimcik annesiyle konusmaktadir, hedehodocuk babasinin burnunu yalamaktadir olaylar gelisir tarzi entryler...

Bakin bu kizi/cocugu ben dogurdum, cok tatli, cok egleniyoruz, hem ben cok da iyi bir anneyim, cocuklarima vakit ayiririm subliminal mesajlari...

Ne model sahtelikler yahu bunlar, ne gerek var ki bunlara?

Gecen bi arkadasimiz dogurdu. Cocuk dogdugu gun cocuga twitter, facebook ne varsa actilar; simdi agzindan paso salak salak mesajlar yaziyorlar...

Yok efendim uykum geldi, yok efendim annemi cok seviyorum...

Ulan hepsini anladim da "her yana sictim, babamlar kokudan duramiyor * " yazmak ne?

Teknoloji insanlari hakikaten manyaklastiriyor.

Ote yandan cocuklari hem sever, hem onemlerini bilirim. Zira cocuklar toplumun, ulkenin, tarihin devamidir. Ve ne kadar ustune duserseniz yarin o kadar guzel olacaktir.

Dolayisiyla iyi ana babaya da saygim sonsuzdur.

Ama yapmayin artik su isleri, harbiden hic sirin degil abi.

Siktiriboktan bi internet sozlugunde iki kisi daha yalakalik yapsin diye veya iki tane retweet fazla almak icin bu gorgusuzluklere girmeyin.

He insan tabi coluguyla cocuguyla ovunur, tabi ki anlatir, tabi ki bu onu mutlu eder.

Ama baska kimseyi hic ilgilendirmeyen detaylari degil iste.