bugün

esadı destekleyip erdoğana diktatör demek

Yıllardır kardeşçe yaşayan bir halkın nasıl bir anda birbirine düşürüldüğünü öğrenmek lazım önce. Tunus, Libya, Mısır derken Suriye'de bir anda arap baharı safsatası adı altında karıştırılmıştır. Şu an Antakya'da yaşadığımdan biliyorum. ÖSO ülkemizi bir savaş kampı gibi kullanıyor. Suriye'den gelen bir kısım muhalif kesim yasadışı işler yapıyor. Kentimizin en güzide sokakları suriyeli hayat kadınlarıyla doldu. Gece arkadaşlarımız rahatça dolaşabilirken şimdi evden bir adım atmaya korkak olduk. Ülkemizin vatandaşı asgari ücretle geçinmeye çalışılırken. Mülteci kampında ki suriyeliler T.C vatandaşı yapılarak aile de ki fert başına 500 dolar maaş veriyor -kamp içinden dağıtılan erzakı saymıyorum- . Ve siz şimdi gelip o diktatör bu değil. Ona şöyle diyen buna böyle desin mantığı ile birbirinize düşüyorsunuz. Ülkenin durumu vahim arkadaşlar hem de ço vahim. Antakya da işler kopma noktasına geldi. Önce Reyhanlı'da 100 den fazla Gezi Parkı Olaylarında ise 3 can gitti bu şehirden. Uyanın artık. Uyanın.