bugün

kızım türk üm doğruyum demeyecek

o kadar çok malı bir araya toplayan beyanattır ki hala daha klavye başından adam öldürüyor cengaverler bak hele. *
hay maşşallah aklıma mashuni üstadın bir şarkısı geldi zamanında çatlı'ya yazdığı.

bana dönek demiş itin birisi

--spoiler--
köylüden yanadır toprak görmemiş
viskiden gayriye dudak sürmemiş
ömür boyu serçe bile vurmamış
beni vuracakmış bak ite hele hele...
--spoiler--

bu dizeler bu ergenlere en güzel cevaplardan birisi. konuyu dağıtmazsak asıl olaya geçelim.

bu coğrafya da değil de başka bir coğrafyada türk olarak yaşadığınızı düşünün, diyelim ki gudikistan da bir türk olmak zorundasınız ve her sabah birileri size türk değilsiniz, burada yaşıyorsanız şunları da söylemek zorundasınız diyor,
"gudiğim, yada kürdüm, çalışmam çalarım, isyan ederim, isot yerim, ilkem sizleri de kürt yapmak, cart curt" her neyse işte...
çok merak ediyorum her sabah çıkar bunları der misiniz?
yoksa "yahu ben gudik değilim ki, ben türküm, ana baba bir, soyum sopum türk, onca savaşlar vermiş ecdadım, onca sıkıntı çekmiş, bu ismi koruyabilmek için gerek ölmüş, gerek öldürmüş ama hiç boyun eğmemiş.
e o zaman ben neden her gün bunu diyorum? beyler yanlış anlamayın ama ben türküm yahu? siz neyin peşindesiniz? güzel güzel yaşayıp gidiyoruz ama bu beni türklüğümden etme derdiniz nedir?"
demez misiniz? yoksa aynen ben oyum buyum diye devam mı edersiniz?

bakın daha net nasıl anlatılır bilmiyorum, insan olmayanın ırkını sikeyim,
insan değilse bir adem oğlu, onun ben inancına sokayım,
insanlık yoksa içinde, şerefine sokayım ben onun, neden önemli olanın ırk din dil değil de insanlık olduğunu bir türlü anlayamıyoruz, nedir bizi bu kadar megaloman yapan?
türk dedin miiiiii, yıllarcaaa at üstünde destan yazmışşş, laaaan! ne türkler biliyorum ben orospu çocuğuuu!
sabah andımızı okudu diye orospu çocuğu olmadığını mı iddia edecek?
kürtler misafir perverdir, kürtler mütevazidir, kürtler dostunu tutar, cebindeki beş kuruşu paylaşır!!!
e ne orospu çocuğu kürtler var, özgürlüklerden ottan boktan bahsedip daha sonra 15 yaşında kızını töre diye katleden?
orospu çocuğu işte bu, bu şimdi kürt mü? iyi al bunu da kürtten say...?
müslüman dedin mi akan sular durur, kafir değil en azından allah inancı var kalbinde.. yok yaa, 7 yaşında kızı kucağına alıp açık saçık konuşan, onları taciz eden bu yavşak evladı mı müslüman ??? bu ne olursa olsun, hazret olsa ne yazar piç ulan bu, onunbunun evladı bu.hz muhammed demiş ki;
"“Size bakıp Müslümanlığa özenen insanlar yoksa imânınızı gözden geçirin!"
şimdi bu herife bakıp da müslümanlığa mı özeniyoruz? lan bunun ben ta amına koyayım bu şekilde insan olunmaz ki müslüman türk yada kürt olsun hayvan oğlu hayvan.

yani velasıl kelam dinine diline ırkına bakmayacaksın insanın arkadaşım, insan insansa önce insanlığına bakacaksın. ufak tefek teferruatlar insanları birbirinden ayırmasın, bırakın isteyen istediği gibi yaşasın eğer gelip sizin ekmeğinize, ögürlüğünüze, ysşsm tarzınıza tecavüz etmiyorsa.