bugün

pişkin ateist topluluğu

Aslında başlığı ''saygı göstermeyip saygı bekleyen pişkin ateist topluluğu'' olarak düşünmüştüm, ama uzun olduğundan dolayı böyle yazmak durumunda kaldım.
Gel gelelim konumuza..
Kaç yaşıma geldim, sayamayacağım kadar ateist arkadaşım oldu. Birlikte muhabbet ederken din konusu açılınca müslümanlardan bahsederken ''cahiller, koyun sürüsü, kandırılıyorlar, araştırmayan boşuna yaşayan insanlar'' diye söz ediyorlar genelde. Oturup akıldan mantıktan bahsediyorlar, sorguladıkları şeylerin kesinliğinin ve akıllarının almayacağı şeyleri sorgulamanın, acizliklerinin ayırdına varamayıp allah'a ve onun düzenine kafa tutabileceğini zannedenlerin peşinden gidiyorlar yüzyıllardır.
(Neyse, herkesin inanışına saygım sonsuz tabii bu benim düşüncem kimseyi ateist bilmem ne diye yargılayamam)
ama bu ''pişkin ateist topluluğu'' çoğu zaman yaptığım ibadetlerle dalga geçiyorlar, özel günlerimi tiye alıyorlar sonra kalkıp biz baskı görüyoruz diye dert yanıyorlar. Sen önce birşeyin olmasını isteyince; ''inşallah'' şaşırınca; ''allah allah'' demekten vazgeç, insanların inançlarına saygı duymayı öğren; sonra gel benimle sidik yarıştır!