bugün

19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçı

19 mayis 2007 galatasaray fenerbahce maci

hakkında, taraflı taraflı olduğu kadarda doğru bir entry okumak isteyenlere...

ben senin 100 üncü yılında şampiyon oldum, sen benim 101 inci yılımda 2 inci oldun... nereye? türk futbolunun ilerlemesi, avrupa'ya açılması bu mudur? hafta sonlarını takımının maçını kendi sahasında izlemek için değilde ingiltere veya benzeri ligleri izlemek için arzular olduk; bilmem farkındamısınız? insanın aklına 'layikmiyiz peki buna?' sorusu geliyor cevabı ile birlikte. değiliz... türkiye'de futbol camiasının biraz içinde yer alan herkes bazı şeylerin ne derece gariplik, haksızlık ve şerefsizlikle yürüdüğünü biliyor. örnekleri vermeye gerek var mı? olmaması lazım ama insanların gözleri öyle bir karartılmışki... 0-3'den 4-3'e dönen maçlar, 9 gollü ankaragücü galibiyetleri, skorbord'un minicik ekranından iptal edilen goller, eller, kollar, sadece bir çakı yüzünden seyircisiz oynanan maçlar, rakibin anasını belliyip tarafsız saha cezası almalar, kural hataları... milyonlarca şey. o denli çok ki 3 nokta dahi yetmemekte. bunların arasında, ortada oynanan oyuna alet olan taraftarlar...
tümer askere gitmeliymiş, aziz yıldırım'ın öz 10 yaşında kardeşi varmış... uyutuluyoruz! bazıları servetine servet katıyor biz ise o sırada sen benim stadımda şu kadar meşale yaktın ben sana şunu yaptım. bu sırada, %99'u şerefi ile hareket etmeyen yöneticiler, federasyon... ve bütün bunlar karşısında arada kaynayan, birbirini kesen futbol severler...
türk futbol tarifinde takımlar galatasaray ve diğerleri diye 2'ye ayrılır. türkiye dendiğinde dünyanın her yerinde duyduğunuz ilk kelime galatasaray olur. herşeyi bırakıp buralarda uganda'lara yerleşmeye karar verdiğinizde, bu ülkeyi hatırlatalacak galatasaray formalı çoçuklardan kurtulamazsınız, ayda bir gelen organizasyon daveti ve övgü haberlerine yanlızca galatasaray sahiptir bu ülkede. 'hayallerinizin bittiği yerde geççeklerimiz başlar' pankartı işte tamda bu yüzden türk futbol tarihinin en anlamlı sözleridir, 'hadi olum', 'kupa bizim', 'allahım sana şükürler olsun' ve 'levent gollll' gibi... galatasaray'dan başka hiçbir takım yoktur ki hazırladığı 23 maçtan oluşan belgesel dvd'ye 22 avrupa maçı sığdırsın...
işte böyle bir takım bile bu hallere geldi. gerizekalı bir yönetim, verilen salakça sözler ve hayatı boyunca ilk defa galatasaraylılığından utanan taraftarlar. ultraslan adında bir galatasaray taraftar grubu var. kapalı'nın ortasını yani dünyanın en güzel stadının tek ruhu olan betonunun en güzel yerini sahiplenmiş, yöneticileri galatasaray'ın yöneticilerinin ofisinden çıkmayan. yaptığı kareografiler, yağmurda çamurda takımlarının arkalarında olması, markalarını gelen milyon dolarlık tekliflere rağmen klublerine devretmeleri ve bu özellikleri ile dünya üzerine tek ve ilk olmaları süper ama bu yapılanlar... bunları yönetimin ve bu grubun bilgisi olmaksızın yapmak imkansız... bu karşılaşmada yapılanlar fenerbahçe'ye karşı intikam duygusunu bitirmemiştir aksine galatasaraylılık ruhuna gölge düşürmeye çalışılmıştır.
sabahın 9 unda kuyruğa girip, okulunu son derece önemli gününde asan ve saat 12 buçukta ultraslan'ın karaborsacı fedayilerine rağmen 2 adet bilete ulaşan, maç günü ise 2 de mecidiyeköy'de olup, stada 4 de girip, yaşanılan şeylerin son derece organize olduğuu görüp, maçın 70 inci dakikalarına doğru ömrü hayatında ilk defa galatasaraylılığından utanan evet utanan bir galatasaraylı olarak camiamın biran evvel ö. canaydın'dan kurtulup şu iğrenç kirlilikten kendini kurtarmasını diliyorum, eski günleri hayal ederek ,tekrardan ulaşabilmek dileği ile...

not1: türk spor tarihinin en güzel kareografi çalışmalarına imza atan galatasaray'ım bu muhteşemliliklere bir yenisini daha eklemiştir. (hayallerinizn bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar)
not2: arda 2 inci galatasaray maçında gerçek galatasaraylı olmuştur.
not3: artık, taraftarını bu duruma düşüren yöneticileri de, amigodan farkı olmayan futbolcuları da, galatasaraylılığa zararı dokunan taraftarları da, yaş ve performans olarak galatasaray'a yakışmayan ve gençlerin önünü tıkayan futbolcu taklidi yapan insanlarıda i-s-t-e-m-i-y-o-r-u-m.
gelsin aklı başında biri desin, klubte para yok takım paf takıma emanet, rekoru kırması için beklenen hakan hariç bütün işe yaramaz ve galatasaray'a yakışmaz futbolcuları gönediyorum, aynı bedava bilet ve kombine ile içeri girip saçmalayan taraftarlar gibi... artık koşullar bunlardır, bunlara göre hareket edilmelidir. bu cümleleri kursun, ilk gün gidip gerekirse 10 milyar verip kombineyi almazsam hemde kapalının ortasından almazsam şerefsizim...deliler gibi her maça gidipte bağırmazsam da şerefsizim 'sen şampiyon olmasanda kupaları almasanda...' diye...

(bkz: masum değiliz hiçbirimiz)
(bkz: galatasaray in sampiyonlar ligi maclarini ozlemek)

unutmadan:
utanılma sebebi skor falan değil, zihniyet ve olaylardır.
güncel Önemli Başlıklar