bugün

asya çölünde kendini dünya hakimi ilan eden türk

tarihe coğrafyaya geçim kaynaklarına bakmadan cevap veren akılsız söylemidir. ayrıca o zamanlarda oralarda çöl iklimi yerine hayvanlar için otlaklar daha çoktur. ne zamanki çöl iklimi yerleşmeye başlamıştır işte o zaman kavimler göçü olmuştur. ayrıca küçük baş hayvan beslemeyi eski türkler pek hoş karşılamazlardı. daha çok at sürüleri vardır. bundan dolayıdır ki sürekli hareket halindedirler ve göçebe yaşamaya başlamışlardır. atlara sağlanan hakimiyet zorunlu kılmıştır bir anlamda yoksa onlarda bilirlerdi sur yapıp kale dikmeyi , tarım hayvancılıkla uğraşmayı bölge coğrafyasının getirdiği şartlara uyum sağlamışlardır. anadolulu medeniyetler tarım çinliler ise yerleşik hayata mecburdular onun için kendilerini türklerden koruma yoluna gitmiş bir zorunluluk olarak çin seddini inşaa etmişlerdir. mayalılar inandıkları din doğrultusunda yapmışlardır bu piramitleri aynı şekilde mısırlılarda yoksa ay efendim biz bir şuraya tarihi eser dikelim bin yıl namımız yürüsün niyetinde değillerdir. türkler dünyanın hakimi olduğu fikrine kapılmaları ise oldukça doğaldır. zaten göçebe olan bu toplum savaş ve yağma ile de geçimlerini ihtiyaçlarını sağlıyorlardı. siz olsanız gittiğiniz şehri yakıp kadınlarını kızlarını cariye yapsanız erkek çocuklarını köle yapsanız gittiğiniz her yerde her savaşta küçükten beri at sırtında büyüdüğünüz için doğal olarak galip gelseniz o soğuk gecelere dayanıklı biri olarak taş gibi ve atletik vucudunuz olsa yakarım lan deseniz siz de kendinizi dünyanın hakimi ilan etmez misiniz bu doğaldır ve normaldir sevgili yazarlar. of içimi döktüm ota boka laf atan geçmişine sahip çıkmayan kişilere sesleniyorum adam olun akıllı olun.