bugün

akp nin tekrar iktidar olmasi

anketlere gore gerceklesmesi kuvvetle muhtemel hadise. bazi buyuk web sitelerinin yalancisiyim. öyle böyle değil %45'lerde seyrediyor.

(bkz: nato kafa nato mermer)

zorunlu edit: ulan ne cok seriat yanlisi varmis memlekette. "ne seriati efendim demokrasi bu." kimse demokrasiydi, laiklikti haricten gazel okumasin. bu adamlar esi turbanli birini cankaya'ya cikarmak icin kirk dereden su getiriyorlar. "e ne var bunda. burasi demokratik bir ulke. turbana bu kadar takilmayalim arkadaslar. herkesin tercihi kendine." tabi oyle ben niye daha once dusunemedim acaba?

eger akp kapatilmaz da tekrar iktidar olursa turkiye'nin gelecegi hakikaten ic acici olmayacaktir. cumhurbaskanini da halk secerse abdullah gul de cankaya'ya cikacak. resepsiyonlarda cankaya, esleri turbanli burokratlardan gecilmeyecek. sonra universite kapilarinda turbanli gencler "e cumhurbaskaninin esi takiyor da biz neden iceride takamiyoruz?" diye ayaklanacaktir.

is gorusmelerinde sorulan soru su olmaya basladi: sabah kacta kalkiyorsun? eger sabah ezaniyla kalkip namazini kiliyorsan karniniz tok sirtiniz pek olsun. issiz kalmazsiniz. zaten degisim basladi yavastan. once merkez bankasi sonra bircok devlet kurumu diye devam edecege benzer. acik alanda mayo reklami ve alkol yasagini tartisan belediyeye sahip bir ulke iran yolunda acik acik ilerlemektedir. yo yo gulmeyin bizi bekleyen budur. bekleyip gorecegiz.

aslinda rte kadar isini bilen bir siyaset adami gelmedi bu ulkeye. halkin ne istedigini cok iyi biliyor ve onlara istedigini veriyor. eger halk bugun yatip yarin kalkinca mutasyona ugramis ninja kaplumbagalar misali (teşbihte hata olmaz) bir dusunce degisimine giderse "elhamdulillah" diyip o tarafa gececektir. rte bunu bilmiyor mu sanki?

demokrasi ve eşitlik naralari atipta adami guldurmeyin...