bugün

ben bu yazıyı savaş çığırtkanlarına yazdım

Suriye ile savaşmak ancak yeni ölümler, ve acılar getirir. darbeye bu kadar karşı olan ülkesinin gerilemesini istemiyen insanların, savaşa evet demesini anlamıyorum. ne olacak yani girdin suriyeye yendin çıktın. sanamı kalacak orası, tüm kayıpları, rezillikleri sen çekecen, senin anan ağlıyacak, sonra orayı amerikan askerlerine bırakıp çıkıp götüne baka baka ülkene döneceksin. bumudur yani. hem sizler suriyeyi ve halkını Irak, Lübnan, Mısır, Libya halkı ile karıştırıyorsunuz. Suriye halkı bunlar gibi satılık değildir, ve ülkelerini kolay kolay teslim etmezler. ve yine götünüze bakarak dönersiniz. sizler pc de oynadığınız oyunlar ile savaş olayını bir tutuyorsunuz heralde. bu çocukluktur. savaşmak isteyen başbabakının arkasına geçip savaşsın biz halimizden memnunuz. ayrıca diyeceksinizki, önce onlar başlattı, uçağımızı düşürdüler. size soru; bunca yıl kardeşçe geçindiğimiz, bize hatay sınırından ülke kapısını sürekli açık tutmuş suriye yönetimi ve halkına, birden bire sırt döner Amerika'yı desteklerseniz, mutlaka bir tepki görürsünüz. Biz Türk halkıyız peki onlar. onlarda ülkelerini kanları ile savaşarak kurmuşlar. sizler nasıl ülkenizi teslim etmez iseniz, onlarda etmiyecektir. zaten adamların hava sahasında uçak gezdirerek, adamların adresine mektubu postalamışsın, ve doğal olarak elbette bir cevap alırsın. anlamadığım Amerikan askeri köpekleri, Irak'ta askerimizin başına çuval geçirdi, israil köpekleri, mavi marmara olayında, suçsuz günahsız vatandaşlarımızı öldürdü, neden onlara kabadayılık etmediniz, neden onlara savaş çığırtkanlığı yapmadınız. bir kendinizi sorgulayınız. yoksa sizdemi Amerikan uşağısınız. yoksa sadece ülkenizimi düşünüyorsunuz. ikinci seçeneği seçmek için israil ve Amerika olayındada çığırtanlık yapmış olmanız lazım bunuda unutmayın.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar