bugün

yunanistan milli futbol takımı

ölüler grubunu, oynanan ilk maçlara göre grubun en ölü takımı olan çek cumhuriyetinin arkasından ikinci tamamlayan takım. kazandıkları başarının bal ile alakası olmadığını düşünüyorum. sırf şansla avrupa kupasını kazanamaz hiç kimse. oynadıkları futbolu hiç de beğenmiyorum, hiç de desteklemiyorum. uykuya dalmadan, ya da kanalı değiştirmeden izleyebildiğim tek maçları, zamanında türkiyenin 4-1 kazandığı türkiye-yunanistan maçıdır. çok sıkıcı geliyor oyun anlayışları. ama belli bir stratejiye göre oynadıkları için bir şey de diyemiyorum. yunanlıların bu oyununu beğenen ve takip eden de önemli bir kitle var. yani ne bileyim, mesela lucescu dönemini hatırlıyorum. adını telaffuz etmekte zorlandığımız üçüncü sınıf topçularla şampiyonlar liginde çeyrek finalin ucundan döndüğümüz dönemleri hatırlıyorum. o zaman oynadığımız futbol yunanistanın bu oyunundan çok daha zevkli sayılırdı ama o bile bize sıkıcı geldiği için lucescu gönderilmişti. yani demek istediğim o ki bizim türk seyircisi bu tarz futbolu hiç sevmiyor ve o yüzden de, ben dahil pek çok insan yunanistanın bir an önce turnuvadan elenmesini bekliyor. yadırgamamak lazım, kıskançlıkla alakası yok. biz böyle futbol seyretmek istemiyoruz hepsi bu.