bugün

pamuk prenses in günlüğü

sevgili günlük..

adımız pamuk, titrimiz prenses ama yemişim prensesliğini. o avcı yüreğimi alıp, cadı karıya götürseydi de kurtulsaydım bu hayattan. ormanın ortasında 7 tane bodur manyakla uğraşıyorum. manyak demem boşuna değil...

neşeli diye bir tanesi, devamlı kafa kıyak dolaşıyor, ormanın orta yerinde iyi malı nereden buluyorsa artık. bir gün başımızı yakacak, o olacak... uykucu diye başka bir tanesi feci horluyor, gök gürültüsü yanında halt etsin! ormanın cümle hayvanatı gelip 'onu bize verin' diyor, du bakalım hayırlısı...

aksırık diye cüce olur mu, burada var? olayın ne? çok güzel aksırırım abi. hasta olmayalım diye, her gün bitki toplayıp çay yapmaktan anam ağladı. bunun aksırığı geçmiyor! bir tanesi "çaylaaaar" diye dolaşıyor ortalarda, aklım çıkıyor. bir televizyon dizisinde mi ne görmüş... keloğlan'ı, öfkelisi, somurtuğu alayı manyak senin anlayacağın...

hayır manyak olarak kalsalar iyi, bir de sapıklar... boy avantajıyla eteğimin altını seyrediyorlar fırsatını bulduklarında... rahibeler gibi geziyorum mecburen... her biri ayrı ayrı sarktı bana düşünebiliyor musun? bir gün birbirlerinin üstüne çıkıp, voltran'ı oluşturup şanslarını bir de öyle deneyecekler diye korkuyorum. kardeşim hepsi azmış. abaza abaza dolanıyolar beni görünce de tabi azıyolar. yalan yok güzeliz, ama ne o öle. millet 12 dev adamla geziyor, biz kaldık bu pigmelere.

prens gelecek diye bekliyoruz, ama onun da geleceği yok. köprü trafiğine mi takıldı nedir? godot'u bekliyoruz sanki anasını satayım. yaşlanıcam buralarda. yamuk prenses olup, ölüp gidicem yaa !!