bugün

geri zekalılara hazırlanan haber ve bilgiler

Yılın fotoğraf ödülü habertürk'ün:

http://www.haberturk.com/...abirine-gazetecilik-odulu

Aziz Yıldırım'ın gözaltındaki fotoğrafını yayınlayanlara ödül verilmiş. Haberde vah vah başlığı ve kullanmayalım mı kardeşim naraları atarak habertürk'ü haklı bulan herkese sormak istiyorum: Ahlak ne demek biliyor musunuz? Karşılaşmışlığınız var mı?

Yani yaptığın bir işle ilgili ödül aldığında, işi yapmak için kullandığın yolun ne kadar aşağılık bir yol olduğu, haberini yaptığın insanı ne hale soktuğunun hiç bir önemi kalmıyor mu? Bir insanı sevmeyenlerin çok olması demek, o insanın saygınlığına istediğinizi yapma hakkını size verir mi? hapse düşen, yüz kızartıcı suçlar işleyen bir sürü, hayvan bile diyemeyeceğiniz tipleri haber yaparken görüntülerini karoluyor, isimlerini saklıyorsunuz değil mi? Aynı kişinin ünlü olması, üstelik suçlandığı konu ile ilgili net hiç bir kanıt yokken, onun hapse atılırken çekilen resimlerini insanlara göstermenizi haklı gösterir mi? bu işi yapanların hakkı bence bir meydana dikip gelenin geçenin suratlarına tükürmesidir, suçu kesinleşmemiş bir insanın günahını alıyorsanız bu hani dini, ahlaki düşünceyle açıklanır? ben mi gerizekalıyım yoksa beni gerizekalı yerine koymaya çalışanlar mı var?