bugün

üçüncü senelerini kutlayan liseli umut ve elif

bizim nesil birçok bakımdan şanssız ama bazı yönlerden de çok şanslıyız diye düşünüyorum böyle videoları gördükçe. ya biz çocukken teknoloiji bu kadar ilerleseydi? son demlerinde yırtmışız vallahi! bizim de bu aptal hallerimizle birçok kişi taşşak geçiyor olacaktı belki şimdi. en yoğun videonun ortalarında "sen de beşiktaşlısın, kız da beşiktaşlı çocuğunuz da beşiktaşlı olacak" minvalindeki kartları gösteren çocuğun kısmında düşündüm bunu. yazık lan! sanıyorlar ki hiç büyümeyecekler! bir yandan da dediğim gibi yatıp kalkıp allah'a şükrediyorum youtube, facebook, internet yoktu bizim salak zamanlarımızda diye. düşünsenize birgün inci sözlüğü bir açıyorsunuz, "beyler adam ilkokullu" entrysinin altında, aradan yıllar geçmiş ama bir swf'de mavi ilkokul üniformanız ile birtakım karate hareketleri yapan sizsiniz. belki tıp fakültesini kazanıp mezuniyet töreninde kep atmışsınız, tusu kazanmışsınız, uzman olmuşsunuz, o günler çok gerilerde kalmış, siz bile unutmuşsunuz, doktor olmuşsunuz artık, binlerce ciddi ameliyata girip hayatlar kurtarmış bir cerrahsınız koskocaman ama hala bir yerlerde ham bir davranışı biraz hor görmek biraz da eğlenmek için sizin yıllar önce attığınız döner tekmeler, push-kickler kullanılıyor... hem de pantolonunuz hafiften sökük, iç donunuz gözüküyor. annenizin "yazık bizim sıpa üşümesin" diye zorla giydirdiği yün don o da... insana bunun gibi videolar çok koyar. keza üçüncü yılını kutlayan arkadaşlarımızınki de buna örnek gösterilebilir. ileride bu videoyu izlerken umarım gülerek hatırlayacağınız bir hayatınız olur .