bugün

sozluge bagimli insan

irdelenmesi lazım gelen konu, efendim olayı sayıların yardımıyla açıkladığımız zaman şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor;

en çok yazarı olan sözlük, haliyle, ekşi sözlük. 70000 e yakın kullanıcısı, 10000 civarı yazarı var, ziyaretçi sayısı ise oldukça yüksek. daha sonra gelen sözlüklerdeki yazar sayısını toplasak ekşi sözlük kadar etmez, taş çatlasa 6000-7000 civarı yazar vardır(maksimum), bu yazarlar dışında okuyucu sayısının 2000 i geçeceğini zannetmem, ki bence 2000 bile çok abartılı bir sayıdır. bu yazarların bir çoğunun ekşi sözlüğe kayıtlı olduğunu farzedersek, toplam sözlük kullanıcısı sayısı 75000 civarı olduğunu, bunların ise 15000 civarının yazar olduğunu görürüz.

efendim, bu 15000 sözlükle diğer bünyelerden daha fazla haşır neşir olan bünyenin, %5 inin, ki %2 yi geçmediğine eminim ancak en yüksek olasılıklardan bahsediyorum, gününün çoğu ssözlük başında geçiyor, yani hayatı sözlük olmuş. bu insanların sayısı 15000 x %5 = 750, bu sayıyı nüfusa oranlarsak, 70 milyonluk türkiyemizin 45 milyonunun reşit olduğunu farzederek, 750 / 45 milyon = 0.00000167 gibi bir değer elde ediyoruz.

sonuç; (giriş cümlemin aksine) irdelemeye değmez, gereksiz, 0 civarında insanlardır. sokakta gördüğümüz her 60000 erişkin insandan biri böyle bir insandır. psikoloğa gitmesi tavsiye edilir.