bugün

insanlar öldü diye daha fazla insan ölsün istemek

kardeşim hangi savaş ortamı diye sorarlar adama? mercidabıkta mı, kosovada mı, sırpsındığıda mı, conkbayırında mı, sakaryada mı?? savaş meydanı neresi? taraflar kimler? ordular nerde? bunun adı delikanlı bir şekilde savaşmak değil, kahpece, şerefsizce, köpekçe vurup kaçmaktır. savaşta bile düşmanına saygı duyarsın. savaşın bile bir raconu, gereklilikleri vardır. bunun için artık bu köpek soylarının kökünü kazımanın vakti geldi, hatta yıllar önce gelmişti. ama al muhalefeti, vur iktidara. bize masaya yumruğunu vurdu mu, o şerefsizleri tavana vurduracak lider lazım, gözü yaşlı, allah peygamber katıp, abuk subuk konuşup, demogoji yapan liderler değil. sorun akp sorunu değil. 10 yıllık mevzu değil. eyvallah. chp li olmama rağmen bu konuda akp yi eleştirmem, bizim başımızdaki zaten gandi. ama elinizi vicdanınıza koyun, %50 oy alan iktidar partisi olaya bu şekilde yaklaşmamalı. koalisyon değilsin! tek başına iktidarsın. istediğini içeri tıkıp ,istediğini kayırabiliyorsun. gir kandil e arkadaş. yağmasan da gürle. havadan doldur benzini, uçaklar boş boş bombalasın dursun. senin hakkarinde adamlar 5 saat aralıksız sana silah sıkıyorlar. nerde takviye kuvvetin? nerde istihbaratın. çık delikanlı gibi de ki, ordum bu terörle baş edebilecek teçhizat ve kalifiye askere sahip değil, ben oraya girersem benim ülkemde ertesi gün ekonomik kriz çıkar de. millete açıkla. sen ne yapıyosun peki ? vatan sağolsun, bıçak kemiğe dayandı, sabrımız taştı. sokayım sağduyuna.