bugün

tanrı olsa afrika olmazdı

benim düşüncem bu yönde. biliyorum bu entry çok eksilenecek ama umrumda değil sonuçta burda milleti tatmin etmek gibi bi çabam yok. evet tanrı olsa afrika olmaz hergün afrikade yüzlerce çocuk ölmez, insanlar açlıktan bi deri bi kemik kalmaz, burjuvaların binlerce dolar verip aldığı peruklar için afrikalı kadınlar bir iki dolara saçlarını kazıtmaz, bir anne sığınma kampına giderken yolda açlıktan evlatları ölmez, ufak yaştaki çocuklar tecavüze uğrayıp aids denen pislik sonucu hayatını kaybetmez, bir parça ekmek için kadınlar beyaz erkeklerle yatmak zorunda kalmaz, açlık sonucu ölen bir çocuk dergilerin kapaklarını süslemez, kaar kıtadan kaçan mülteciler sularda boğulup can vermez, kendi topraklarındaki elmas madenlerinden batı milyonalrca dolar kaldırırken onlar iki üç dolara çalışmaz, pazarlarında en çok satılan şeyler çamurdan kek olmazdı. sakın bana sınadı denedi gibi eşyler demeyin orda adam açlıktan korsanlık yapıp mal çalıyorsa ve inanca göre cehenneme gidecekse bu o adamın değil varsa tanrının suçudur çünkü onu hırszlığa iten odur.