bugün

türk milli basketbol takımı

kerem tunçeri, baskı altında bile topu iyi getiren bir guard, ne yazık ki sadece getiren. baskı altında doğru pasları verdiğini söylemek zor. evet zaman zaman güzel paslar vermektedir ve elbetteki kerem tunçeri iyi bir oyuncudur. ama milli takımımızın geldiği düzey, hedeflerimiz düşündüldüğünde kerem tunçeri' den bir gömlek üstün bir guarda ihtiyacımız olduğu çok açık bence. çok genç bir takımız. bu genç takım içinde tempoyu ayarlayacak, doğru elleri, doğru zamanda topla buluşturacak, gerektiğinde de sorumluluğu alacak bir guardımız olsa çok daha güçlü bir takım oluruz. açıkça görüleceği üzere bu saydıklarımı kerem değil, hidayet ve biraz da emir yapmaktadır takımda. kerem üzerinden yapıyorum değerlendirmeyi çünkü ender, en iyi oynadığı maçta bile hiçbir zaman güven vermeyen bir guard benim için. yine de dikkat ederek seçiyorum cümlelerimi. çünkü kerem' e de haksızlık etmek istemem. her zaman özveriyle oynayıp çok eleştirildiğinde bile görevden kaçmamıştır kerem. iyi niyetine, verdiği emeklere sonsuz teşekkürler. bu başarılarda herkes kadar onun da payı var elbette ve başarısızlıklardaki sorumluluğu en fazla diğer oyuncular ve teknik ekip kadar. ama mesela bir teodosiç bizde olsaydı çok daha kolay gidebilirdik hedeflere sanki. yeteri kadar genç ve iyi oyuncumuz var ama genç ve iyi bir guardımız yok sanırım. en kısa zamanda onu da bulup çıkarmamız dileğiyle yolun açık olsun 12 dev adam.