bugün

oruç tutmayıp bayrama ortak olmak

Oruç tutmayan bayram yapamaz mi diye sorduğum durum. Maalasef bu ülkede ibadet yaptık diye cenneti garantilediğini zanneden öte taraftan benim kalbim temiz ibadet neyime diyen iki farklı taife var. Lakin iki tarafta büyük yanlış içerisinde birinci grup, ibadet yapmak çok güzel de kimin Allah katında ne kadar değeri olduğunu bilemezsin belki de sen ibadet etmene rağmen etmeyen farklı bir güzel bir özellğiyle senden daha değerlidir Allah katında bilemezsin.ikinci grup ise ibadete ne gerek var kalbim temiz ben iyi bir insanım insanlara iyilik ediyorum yeter diyenler unutmayın ki Hz. Muhammed (S.A.V.) kalbi en temiz en iyiliksever insandır. Fakat zaman zaman eşinden müsade alıp gecelerce mübarek ayakları şişene kadar ibadet etmiştir.Unutmayın Allah kullarını ibadet etsinler diye yaratmıştır. Çevrenizde iyi kalpli temiz insanlar olarak anılabilirsiniz belki Allah(C.C.) sizi bu güzel davranışlardan dolayı size rahmet nazarıyla bakacaktır ama birde yaradılış gayesine uygun sizi yediren içiren vücudunuzu sistemler donatan Hz. Allah a ibadet etseniz kalbiniz çok daha temiz olur diye düşünmekteyim.