bugün

15 ağustos 2011 tff şike soruşturması kararı

aşağıda yazılacak olan cümleler bizzat federasyon başkanı mehmet ali aydınlar'a aittir.

"kurulumuz bazı inceleme ve değerlendirmeler sonunda kanaat oluşturmaya yeticek düzeyde kanıt bulunan bazı müsabakalardaki eylemlerin spor kulüpleri bakımından şike , şikeye teşebbüs, teşvik primi veya teşvik pirimine teşebbüs oluşturduğu kanaatine ulaşmış, bazı müsabakalarda ya da olaylarda adı geçen kişiler bakımından ise kanaat oluşturmaya yetecek kanıt bulunmadığı şeklinde görüş bildirmiştir."

linki : http://www.ligtv.com.tr/v...ohaber/?r=1&hid=96820

soru :

eldeki kanıtlar incelenerek bazı müsabakalarda şike yapıldığı kanaatine ulaşıldığı açıkça yazılmış. o maçlar hangi maçlar? bazı maçlarda şike yapıldığı kesin ve net olarak saptanmış ise o kulüplere neden yaptırım uygulamadınız?

şimdi bunu eksileyecekler olacak. ben bir şey yapmadım. çok bir şey demedim. bizzat söylediğini verdim ve sadece iki soru sordum. ve şunu söyleyeyim bu saatten sonra bu ülkede futbol konuşmak aptallıktan başka bir şey değil. ama dün herkesi aptal yerine koydukları için yapacak pek bir şeyimiz yok.