bugün

kayit yenilemeyi internetten yapmak

4 ay once:
bankaya kayıt parasını yatırdım. okula gidip geliyoruz.derslere girip cıkıyoruz. ders secmelerinin bitmesine 2 gun kalmıs. ama bizi uyaran bi allahın kulu yok yeni sisteme gore ders sececeksiniz diye. neyse dedik evde internet var nasıl olsa aksama hallederiz. eve geldim. otomasyona girdim. karsımda soyle bir not:

bankaya para yatırmadıgınızdan dolayı ders secemezsiniz.

bilgi isleme gerekli kufurleri ettikten sonra sabah erkenden kalkıp * bankaya * gittim. bankadakiler hata bizde degil uludag üniversitesinde her sene boyle seyler olur dediler. sonra tekrar kufur ede ede heykelden uludag üniversitesi bilgi isleme gittim. anlasıldı ki bilgi islemde calısan elinde aynalı makyaj yapmakta olan ablalarımız bizim odeme kaydımızı girmemis. derdimi anlattım size erol bey midir nedir adını yanlıs hatırlıyorsam umrumda da degil o yardımcı olabilir dediler. sonra yarım saat bu beyin gelmesini bekledim. bankaya yaptıgınız harc odemesinin fotokopisi yoksa hicbirsey yapamayız dedi. allahtan babamı dinleyip fotokopisini cektirmistim. eee adam eski toprak nede olsa az fındık kırmamıs degil. neyse nerden geldik biz buraya evet fotokopiyi az daha erol beyin bir yerine sokuyordum ki adamı elimden zor aldılar. sonra ne oldu? meger 30 saniyelik isimiz varmıs. girisi yaptı ve is halloldu. iste boyle bir bilgi isleme sahiptir uludag universitesi. ve giderken personelin aralarında konusması:
-aynur hanım, bugun nerde yemek yiyoruz bizimkileri de goturelim...*