1. 1.
  yetkililerin hem öğrenci işleri hem de öğrenciler için kolaylık olması maksatlı ürettikleri teknolojiyi kullanma biçimidir.ancak uludağ üniversitesi 3 gündür bizlere adeta işkence uygulamaktadır bu uygulamayla. herşeyi ayarlayıp,seçmeli derslerden istediklerinizi seçip 'tamam'a tıklamanızla birlikte herşey bir kaosa dönüşüyor. ilk önce saçma sapan uyarılar geliyo. kesinlikle olmuyo,saatlerce uğraşıyorsunuz ancak öğreniyorsunuz ki kimse yapamamış.ertesi gün yine aynı olay.sonra bir gün öğreniyorsunuz ki bazıları kayıt olmayı başarmış.bir heves deniyorsunuz ve sayfanın kapatılmış olduğunu görüyosunuz. seçmelilerin kontenjanlarının dolması, yani kapanın elinde kalması durumu nedeniyle bilgisayar başında saatlerce ikide bir sayfaya tıklamak ve kapalı olduğunu görmekle geçiyo ömrünüz.en sonunda sinirden çıldırıyosunuz. ***
  1 ... komplikasyon
 2. 2.
  yakında internet üzerinden sıçılabileceğinin göstergesidir.
  (bkz: internet üzerinden çay içmek)
  2 ... blindguardian
 3. 3.
  uludağ üniversitesinde uygulanması sadece şekil itibariyle gerçekleştirilmektadir. kaydı yaptırmak için saatlerce sıra bekledikten sonra tekrar klasik sistem kaydınıda yaptırmak zorundasınızdır. zira internetten kayıt yaptırmak için neden sıra beklenilmek zorunda kaldığı merak konusu olabilir. çünkü bilgi işlem birimi yıllardır sorunu çözemediğinden aynı anda sadece 30 kişi kayıt yaptırabilmektedir. bu nedenle okula gidip sadece kayıt odalarından kaydınızı yaptırabiliyorsunuz.
  ... personanongrata
 4. 4.
  rahattır, paranı yatırısın ertesi gün secersin derslerini.sakarya üniversitesinin gayet başarılı olduğu kayıt biçimi.
  1 ... hscn
 5. 5.
  teknolojinin öğrencilere sunduğu en güzel olanaktır.bankaya para yatırma işlemini saymazsak, çay kahve eşliğinde, sinir katsayıları yükselmeden, mutlu mesut yeni döneme başlamamızı sağlayan sistemdir.uludağ üniversitesi hariç internetten kayıt yapan bütün okullar tebrik edilesidir.zira uludağ üniversitesi internetten kayıt olup tekrar kuyruklarda saatlerce beklenilip tek bir imza için ordan oraya koşmanızı ve sinir krizleri geçirmenizi sağlayan nadide bir okuldur.
  ... esneyenahtapot
 6. 6.
  itü'lü öğrencilerin de yıllardır kayıt olabilmek için battaniyelerle koridorlarda yattığını unutmamak gerekir.
  (bkz: itü otomasyon)
  ... goksunv
 7. 7.
  abant izzet baysal üniversitesi'nde yaz okulu kayıtları hariç, gayet başarılı yürütülen sistemdir.
  ... cultureshock
 8. 8.
  uludağ üniversitesi için kapanın elinde kalan kayıt türüdür.bilgisayar başında 5 dakikada bir sayfaya tıklayan tıp fakültesi öğrencileri mevcuttur.
  ... komplikasyon
 9. 9.
  aynı anda bir sürü kişi kayıt yapmaya çalıştığından sitenin kendini kaybetmesine yol açan durumdur.
  ... only.4.that
 10. 10.
  istanbul üniversitesi öğrencilerinin yapma olanaklarının olmadığı durumdur.
  ... paradigma