bugün

akp lilerin tbmm de yemin ederken düşündükleri

akp'lilerin milletvekili ederken ki ruh halidir. merak edilendir. yemine bakalım:

devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik cumhuriyete ve atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.

mesela şöyle olabilir;

- devletin varlığı ve bağımsızlığını,(gülmeee, amacını belli etmee) vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü,(ahahaha bölünmez bütünlük diyo, vatan diyo millet diyo amk) milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; (hee hee koruruz amk) hukukun üstünlüğüne, (ama bizim hukuk panpa) demokratik ve laik cumhuriyete (aha en zorlandığım yer) ve atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; (dayanamicam lannnn) toplumun huzur ve refahı, (bizimkilerin huzur ve refahını sağlarız evelallah) milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden (vay beee neler yazmış adamlar) ve anayasaya sadakattan ayrılmayacağıma; (sadakat...sadakat... anlamı neydi lan bunun?!) büyük türk milleti (bak haaala türk dio yhaa, neyse değiştiriz bunları teker teker) önünde namusum ve şerefim üzerine (namus? şeref? biliodum ben bunları ama...) üzerine ant içerim.

(öfff çarpılmasak bari amk. sağ ayağı kaldırdım. çıkışta bir de ekmek kırarım kafamda.)
güncel Önemli Başlıklar