bugün

taciz haberlerinin sürekli samsun dan çıkması

Böyle durumların dağ köylerinde olduğunu duydum, biliyorum. Çok sapkınca, açıklanması imkansız. Bir yandan aman kızlarım evden kaçmasınlar diye lisede oktmak istemezler çünkü artık lisede onlar gelinlik çağa gelmiş kızlar olarak görülür; bir yandan da 8. sınıftan mezun olan birçok öğrencinin bir iki yılda 15- 20 milyara satılıp evlendirildiğini duyuyoruz. kızların yaşını büyütme durumları da oluyor klıfına uydurmak için sıkıntı yaşamamak için.

Köylerde çok namuslu yaşayan insanlar da var onlara kimsenin diyeceği yok. Ancak cahilliğin had safhada olduğu bu yörede 8 yıllık eğitim bile öyle aksak yürümekte ki devamsızlık yapan çocuğun kalmadığını öğrenci de biliyor aile de. Okula gelen de gelmeyen de mezun olursa aileler zaten okutma taraftarı değil köyde evde, bahçede çalıştıracak eleman arıyor neden okula göndersin ki çocuğu.

Mahalle baskısı, cahillik, işsizlik kırsalda çok yoğunken biz daha çok böyle sapkınca ensest ilişki haberlerini duyarız.

Üzüldüğüm şu ki samsunun bir de modern yüzü var ki bu haberler yüzünden gölgede kalıyor.