bugün

doktorların genellikle götü kalkık tipler olması

bazı doktorlarımız için doğruluk tablosunda 1 ile gösterilir. bunu geçen günlerde yaşanan bir örneğiyle destekleyelim.
t: yaşlı hanım teyze d: genç saygısız doktor a: teyzenin eşi yaşlı amca
gastrit için hastaneye gidilmiştir. hemen karşıda da ortopedi hastalarına bakılmaktadır. kapı açık olduğu için konuşulanlar rahatlıkla duyulmaktadır.

t: bak doktor kızım, iki aydır kolumu bir sancı alıyor. gece de çok keçeleşiyor, uykumdan uyandırıyor beni. kenarından morarmaya başladı bir de. ben de korkmaya başladım bir geleyim dedim. bakıverecek misin ah kızım?
d: bir şey yok, bir şey yok. canı sıkılan da kalkıp doktora geliyor olmaz ki böyle. çıkarın şunu dışarı.
t: öyle deme kızım, sancısından durulmuyor.
d: dışarı çıkmanızı söyledim size. dışarıdaki kuyruğu görmüyor musunuz ya.
t: eh kızım. üstümü giyineyim bari bekleyiver.
d: işimiz gücümüz var bizim burada. sizin köyünüzdeki arsa değil burası, hastane. al giysilerini çık dışarda naparsan yap şimdi.(kıyafetleri alıp teyzeye fırlatır.)
t: gel hanım gel, bir yer bulup giyiniriz şimdi. kolay gelsin size de. (eşinin koluna girip dışarı çıkarır)

bu nasıl bir davranış biçimidir yahu, yaşlı bir kadına yapılır mı böyle. genelleme yapmak yanlıştır, orası ayrı. fakat doktorların genellikle götü kalkık, artist ve asabi oldukları da bir gerçektir.